جستجو

اخبار

چگونه خودتان لوسیون درست کنید؟

سه شنبه, 08 اردیبهشت,1394

ساختن لوسیون در خانه، از آن چیزی که فکر می‌کنید ساده‌تر است. برخلاف باور عموم، در بسیاری از روش‌های ساخت لوسیون، از مواد اولیه‌ی خاص و با تنوع زیاد استفاده نمی‌شود. برای بعضی از آن‌ها هرچه احتیاج دارید در آشپزخانه‌تان پیدا می‌شود، بنابراین می‌توانید به‌سرعت لوسیونی بسازید که به‌طور طبیعی و مقرون‌به‌صرفه پوستتان را نرم‌تر و صاف‌تر می‌کند.

همه روش‌های درست کردن لوسیون، متکی به مخلوط روغن و آب و استفاده از ماده امولسیون کننده است. خیلی راحت می‌توانید با هزینه‌ای ناچیز سروته یک لوسیون خانگی را هم بیاورید! با این تفاوت که می‌توانید مرطوب‌کننده‌ی ویژه‌ی خودتان را با در نظر گرفتن حساسیت‌های پوستتان و رایحه‌ی موردعلاقه‌ی خود داشته باشید.

دستور تهیه لوسیون خانگی

چیزهایی که نیاز دارید:

نصف فنجان روغن

۲ قاشق غذاخوری موم

آب مقطر به میزان لازم

اسانس

روغن و موم خود را درون ظرف مخصوص مایکرویو بریزید. ظرف را درون مایکرویو قرار داده، درجه‌اش را روی متوسط بگذارید، و هر ۳۰ ثانیه یکبار آن را چک کنید و ببینید که آیا مخلوط به‌خوبی آب‌شده یا نه. سپس آب مقطر را به‌آرامی به مخلوط اضافه کرده، و خیلی سریع با یک همزن هم زده تا همه‌چیز به‌خوبی باهم مخلوط شود.

برای به دست آوردن یک کرم نرم، می‌توانید از یک همزن برقی استفاده کنید. در این صورت یادتان باشد که سرعت را روی حداقل گذاشته، و پیش از اینکه همزن را روشن کنید، کاملاً آن را در ظرف غوطه‌ور کرده باشید تا موم داغ در سراسر آشپزخانه نپاشد! سپس اجازه دهید تا لوسیون شما خنک شود. با خنک شدن لوسیون، سفت‌تر هم خواهد شد. آن را درون یک ظرف تمیز بریزید. می‌توانید از ظروف لوسیون‌های قدیمی خودتان هم استفاده کنید.

هنگامی‌که می‌خواهید روغنی را برای ساخت لوسیون خود انتخاب کنید، با توجه به پوستتان مواردی را در نظر داشته باشید. اشخاصی که پوستی به‌شدت حساس دارند، می‌توانند به روغن هسته انگور فکر کنند، چراکه سریع جذب می‌شود، و باعث به وجود آمدن واکنش‌های آلرژیک هم نمی‌شود. روغن بادام هم به خاطر بوی خوبش و توانایی بی‌نظیرش در نرم کردن پوست انتخاب عالی دیگری است. روغن نارگیل هم برای آن‌هایی که پوستی به‌شدت خشک دارند خوب است، چراکه چربی فراوانی دارد.

می‌توانید با توجه به رایحه‌ی موردعلاقه‌ی خود کمی هم اسانس استفاده کنید. این روشی عالی برای شخصی‌سازی محصولات مراقبتی خودتان است. می‌توانید محصولاتی برای خودتان بسازید که امضای شمارا دارند! وقتی از پس ساخت لوسیون برآمدید، می‌توانید به چیزهای دیگر مانند ساختن صابون طبیعی هم‌فکر کنید! این خوب نیست؟

 

منبع

فیلترها
Sort
display