جستجو

اخبار

چگونه ریشتان را مرتب کنید؟

دوشنبه, 28 اردیبهشت,1394

دانستن اینکه چطور ریشتان را مرتب کنید، تخصصی است که همیشه ارزشمند است. ممکن است الآن ندانید چه زمانی تصمیم دارید ریش بگذارید، اما وقتی ریش گذاشتید، دوست دارید به بهترین شکل خودش را نشان دهد.

یک ریش درهم‌وبرهم، می‌تواند شمارا ژولیده و کثیف نشان دهد، چیزی که هیچ مردی آن را نمی‌خواهد، مخصوصاً اگر در حرفه‌ای کار می‌کنید که باید وجهه‌ی خوبی داشته باشید. می‌توانید ریشتان را مرتب کنید و شکل دهید، تا ببینید چه نوع خاصی بیشتر به شما می‌آید.

اولین مرحله برای آماده شدن جهت مرتب کردن ریش‌ها، این است که مطمئن شوید ریش‌هایتان به‌خوبی شسته شده‌اند. شامپوهای مخصوص ریش وجود دارند که می‌توانید بدین منظور از آن‌ها استفاده کنید، اما کماکان می‌توانید از همان شامپوها یا نرم‌کننده‌های عادی استفاده کنید. نرم‌کننده‌ها کمک می‌کنند تا ریش‌هایتان نرم شوند، چراکه معمولاً ریش نسبت به موهای سر ضخیم‌تر است.

یک قیچی تیز و خوب، برای رسیدن به اصلاحی خوشایند خیلی کمک‌تان خواهد کرد. اما مهم است که یادتان نرود آن‌ها خیلی تیزند! اگر به دنبال راهی ساده‌تر از آن هستید، می‌توانید یک ریش‌تراش خوب تهیه کنید. ریش‌تراش‌ها با یک شانه خیلی خوب جواب می‌دهند. با استفاده از شانه قسمت‌های بلندتر ریشتان را بگیرید، و ریش‌تراش را روی شانه به حرکت درآورید و موهایی که از شانه بیرون زده‌اند را مرتب کنید. اغلب ریش‌تراش‌ها خودشان هم دارای شانه‌هایی هستند که اجازه ندهند بیش‌ازاندازه ریش‌هایتان را کوتاه کنید.

ریش‌هایتان را از گوشتان به سمت پایین مرتب کنید، و هر باریک طرف صورتتان را اصلاح کنید تا از تقارن ریش‌هایتان اطمینان حاصل کنید. همچنین ریش‌تراش به شما کمک خواهد کرد تا ته‌ریش بگذارید، یا اینکه به ریش‌هایتان فرم دهید. به خط ریش روی فک و گردنتان خیلی توجه کنید. خیلی از مردها ریششان روی گردنشان هم درمی‌آید، پس باید زیر گلویتان را شکل دهید تا ریشتان به روی خط فک بیاید، سپس زیرش را تروتمیز کنید.

یک ریش مرتب‌شده، خیلی در چهره‌تان تفاوت ایجاد خواهد کرد. شما می‌توانید این کار را با کمک گرفتن از نکاتی که گفته شد، خودتان در خانه انجام دهید. اگر یک ریش‌تراش دارید، وقت بگذارید و راهنمایش را بخوانید تا روش بهترین استفاده از دستگاه و ملحقاتش را یاد بگیرید. حتی می‌توانید در اینترنت جستجو کرده و انواع ریش‌هایی که می‌توانید داشته باشید را ببینید و از بین آن‌ها انتخاب کنید.

فیلترها
Sort
display