جستجو

اخبار

چگونه‌ شانه‌ی مناسب موهای خود را، انتخاب کنید

یکشنبه, 30 فروردین,1394

شانه‌های معمولی پلاستیکی، خیلی برای موها مناسب نیستند زیرا دارای دنده‌های بسیار تیزی هستند که مانند چاقو عمل می‌کنند. این نوع شانه‌ها برای باز کردن فرق، مناسب است.
شانه‌های چوبی، ضد استاتیک است و می‌تواند بدون اینکه در موها گیر کند، شانه بزند. استاتیک زیاد می‌تواند به موها آسیب بزند و باعث سخت‌تر شدن آن‌ها شود.
هدف اصلی شانه زدن یا برس کشیدن این است که روغن موجود در موها را از ریشه‌ی مو به سمت پایین انتقال دهیم. پس شانه‌ای برای شما مناسب خواهد بود که به‌راحتی به کف سر شما برسد به موی شما از ریشه به پایین گیر کند و درنهایت باعث درخشندگی موهایتان شود.
انواع برس مو
برس گرد: برس‌های گرد و بزرگ، باعث نرم شدن و افزایش حجم موها می‌شود که برای موهای ضخیم، متوسط، صاف و موهای بلند، مناسب است.
برس پدالی: برس‌های صاف، بزرگ و پدالی، برسی همه‌کاره و مناسب است. این نوع برس‌ها باعث جدا شدن موها از یکدیگر می‌شود و از فر خوردن موها جلوگیری می‌کند. این نوع برس، بسیار مفید است و باعث صاف‌تر شدن موج‌های طبیعی موهای شما می‌گردد. این کار باعث کم‌تر شدن زمان مرتب کردن موها از ریشه تا نوک آن‌ها می‌شود.
برس‌های منفذ دار: برس منفذ دار، اجازه می‌دهد که هوا در آن جریان داشته باشد. این نوع برس‌ها برای موهای کوتاه مناسب است زیرا که باعث سریع‌تر خشک شدن موها می‌شود و از بیش‌ازحد خشک‌کردن آن‌ها جلوگیری می‌کند.
برس‌های نرم: این نوع برس‌ها به‌صورت گرد و بیضی‌شکل هستند که برای برس کشیدن‌های معمولی، مناسب است. این برس ها بیشتر برای موهای حساس و شکننده بکار می‌رود و بیشتر برای موهای بلند مورداستفاده قرار می‌گیرد. موهای زبر، هنگامی‌که به هم گره می‌خورند توسط بخش کوسنی برس در یک ردیف قرار می‌گیرد. درنتیجه از به هم گره خوردن و ایجاد شکستگی در موها جلوگیری می‌کند.
شانه‌هایی با دندانه‌های فاصله‌دار: این نوع شانه‌ها باعث جدا شدن موهای شما از یکدیگر می‌شود.  این شانه‌ها می‌توانند در حمام برای پخش کردن شامپو و نرم‌کننده‌ها، مناسب باشند. بهترین روش برای جدا کردن گره‌های مو که برای انواع موها مناسب می‌باشد.
شانه‌های معمولی: شانه‌های معمولی که در انواع سایزها می‌توانید، آن را تهیه کنید. این نوع شانه‌ها برای صاف کردن و براق کردن موهای شما، مناسب است.

 

منبع

فیلترها
Sort
display