جستجو

اخبار

چگونه عطر یا ادکلن بزنیم

دوشنبه, 07 اردیبهشت,1394

با وجود اینکه به نظر می‌رسد یکی از محصولاتی که استفاده‌اش از همه راحت‌تر می‌باشد عطر است، اما استفاده از عطر و ادکلن‌ها خیلی پیچیده‌تر از، فقط اسپری کردنشان است. عطری که زده‌اید باید جالب‌توجه باشد، اما نه خیلی قوی، از طرفی باید در کل طول روز عمر کند.

با توجه به اینکه چه کسی از شما بپرسد، راه‌های بسیاری برای استفاده از عطر و ادکلن وجود دارد. بعضی نکات ساده را به خاطر بسپارید، و راه صحیح و بدرد بخور خودتان برای استفاده از عطر را پیدا کنید.

پوست‌های خشک، پوست‌های چرب

آن‌هایی که پوست‌های خشک دارند، می‌دانند که باید به‌طور مداوم عطرشان را تجدید کنند، چراکه چربی باعث چسبیدن عطر به پوست خواهد شد. اگر شما پوستی خشک دارید، و می‌خواهید که عطر یا ادکلنتان تا آنجا که می‌شود ماندگاری داشته باشد، پیش از اینکه عطر را به پوستتان اسپری کنید، از لوسیون استفاده نمایید. مخصوصاً اگر لوسیونی استفاده کنید که بویی مشابه بوی عطرتان داشته باشد، خیلی کمک خواهد کرد. بسیاری از عطرها هم خودشان چرب هستند، که برای اشخاصی باپوست خشک مناسب‌ترند.

نقاط گرم، یا دارای نبض

بهترین راه برای اینکه عطرتان توجه‌ها را جلب کند، این است که آن را روی نقاطی که نبض‌دارند اسپری کنید، مانند گردن، یا مچ دست‌ها. این‌گونه نقاط بدن، از خود حرارت تولید می‌کنند و باعث خواهند شد تا عطر در فضا پراکنده شود. جاهای دیگری که متداول است، داخل آرنج، پایین شکم، و پشت زانوهاست. می‌توانید عطر خود را یکی دو بار در هرکدام از این نقاط اسپری کنید تا تأثیر قدرتمندی بر جای بگذارد و هنگامی‌که کنار شخصی راه می‌روید، وزش خوشبویی از سمت شما پراکنده شود.

برای کاهش شدت

اگر احساس می‌کنید عطرتان خیلی قوی است، و نیازی ندارید که بیش‌ازاندازه بو داشته باشد، یک‌راه پیش روی شما این است که چند بار عطرتان را در هوا اسپری کنید، و چند قدم زیر عطر اسپری شده راه بروید. در این شرایط مقداری بوی عطر خواهید گرفت و دیگر گلویتان نخواهد سوخت!

اگر در حال حاضر عطر زده‌اید، و احساس می‌کنید که بیش‌ازاندازه اسپری شده است، آن محیط را با یک صابون بی‌بو بشویید یا کمی الکل به رویش بمالید.

به یاد داشته باشید زمانی که صحبت در مورد عطر و ادکلن است، کمتر، بهتر است! و بوی لطیف خیلی بهتر و دلپذیر تر از بوی قوی و آزاردهنده خواهد بود. بهتر است که جانب احتیاط را رعایت کنید. شامه‌ی ما به بو عادت می‌کند، بنابراین قضاوتمان در مورد اینکه عطرمان کم است یا زیاد همیشه صحیح نیست.

 

منبع

فیلترها
Sort
display