جستجو

اخبار

چگونه لب‌های تیره‌ی خود را روشن‌تر کنید (بخش دوم)

چهار شنبه, 27 اسفند,1393

در بخش قبل گفتیم چطور زبان زدن به لب‌ها باعث تیره‌تر شدن رنگ طبیعی آن می‌شود و اینکه لایه‌برداری از لب‌ها باعث می‌شود پوست خشک و زمخت از آن‌ها جدا شده و درنتیجه رنگ روشن‌تری داشته باشند. در ادامه توجه شما را نکاتی دیگر برای روشن‌تر کردن لب‌ها جلب می‌کنیم:

  • لبتان را به‌طور منظم، مرطوب کنید: لبان خشک، رنگ تیره‌تری دارند. زیرا نور نمی‌تواند از یک سطح ناصاف، به‌درستی منعکس شود. لب‌های مرطوب، روشن‌تر و صورتی‌تر به نظر می‌آیند. پس سعی کنید ۵ تا ۶ بار در روز روی لبان خود، از یک مرطوب‌کننده لب قوی استفاده کنید. مطمئن شوید که مرطوب‌کننده شما، حاوی روغن درخت قلم نیز باشد زیرا در مرطوب نگه‌داشتن لبان شما، بسیار مؤثر است.
  • از ضد آفتاب استفاده کنید: بله، لب‌های شما نیز می‌توانند آفتاب‌سوخته شوند. در حقیقت نور خورشید می‌تواند اثر بدی روی لبان شما داشته باشد و باعث تیره‌تر شدن و خشن شدن آن شود. به دنبال ضد آفتابی با SPF30 باشید و آن را ۵ تا ۶ بار در روز مصرف کنید تا مطمئن شوید که پاک نخواهد شد.
  • لیزر را امتحان کنید: اگر درمان‌های خانگی، مؤثر نبودند، می‌توانید از لیزر KTP برای لبان تیره‌رنگ خود استفاده کنید. این روش ساده و بی‌خطری است که از نوردرمانی برای از بین بردن رنگ اضافی لب‌ها، استفاده می‌کند. معمولاً ۲ تا ۴ بار از این روش استفاده می‌شود که بستگی به میزان تیرگی لب‌های شما دارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر از یک متخصص پوست درخواست راهنمایی کنید.

منبع

فیلترها
Sort
display