جستجو

اخبار

چگونه لوازم‌آرایش خودتان را در منزل بسازید (بخش اول)

دوشنبه, 01 تیر,1394

آرایش می‌تواند زیبایی چهره شمارا با برجسته نمودن بهترین ویژگی‌ها و پوشش معایب صورت افزایش دهد.

این کار فوق‌العاده سرگرم‌کننده را انجام دهید، تاکتیک‌های بازاریابی، ده‌ها محصول مختلف برای آرایش هر قسمت صورت ارائه می‌کنند. این امر بسیار گیج‌کننده است و درصورتی‌که شما از مارک‌های گران‌قیمت استفاده کنید، تمام موجودی شما خرج خواهد کرد.

پس چرا زمانی که خودتان می‌توانید با برخی از وسایل پایه و باقی‌مانده محصولات آرایشی خود، محصولات سفارشی موردنیاز را بسازید، باید به این محصولات وابسته باشید؟

این مراحل ساده و راحت را دنبال کنید تا برای خودتان رژلب سرخ، خط چشم و کرم BB بسازید.

خط چشم ژله‌ای

خط چشم ژله‌ای با خط چشم مایع و پودری متفاوت است. این تفاوت در فرم نیمه جامد و چسبناک آن است که زمانی که در معرض هوا قرار می‌گیرد، خشک می‌شود. احتمالاً این خط چشم‌ها، ماندگاری بیشتری نسبت به خط چشم‌های پودری و مایع دارند. بسیاری از زنانی که از این خط چشم‌ها استفاده می‌کنند، به خاطر ماندگاری و کیفیت بالای آن دیگر به سراغ خط چشم‌های دیگر نمی‌روند .

این خط چشم را می‌توان با دو روش ساخت. اولی برای استفاده نیاز به قلم‌مو دارد و دومی تنها از مداد یا غلتک کژال استفاده می‌کند. خودتان انتخاب کنید:

روش اول:

آنچه نیاز دارید: تکه‌ای سایه چشم پودری، وازلین، یک کاردک یا خلال‌دندان، ظرف محفوظ از هوا، قلم‌موی خط چشم.

با استفاده از کاردک یا خلال‌دندان روی پودر سایه چشم را خراش بی اندازید. به پودر وازلین اضافه کنید تا سفت شود. می‌توانید این کار را در ظرفی که مایل به نگهداری خط چشم در آن هستید، انجام دهید یا در ظرف کم‌عمق که بتوانید مواد را به‌راحتی از آن به ظرف اصلی انتقال دهید، مخلوط‌کنید. هنگامی‌که به یک قوام مناسب رسیدید، در ظرف را ببندید و مدت نیم ساعت در یخچال قرار دهید. حالا خط چشم شما آماده است. بهترین قسمت این است که نیاز نیست تنها به رنگ مشکی بسنده کنید. زرد، بنفش، آبی هم برای خط چشم عالی به نظر می‌رسند.

روش دوم

آنچه نیاز دارید: مداد چشم، کبریت

این ساده‌ترین و سریع‌ترین روش تبدیل مداد چشم به یک خط چشم ژلی است. برای دو یا سه ثانیه نوک مداد را روی شعله نگه‌دارید تا به ژل مستحکم تبدیل شود. حالا آماده است.

فیلترها
Sort
display