جستجو

اخبار

چگونه لوازم‌آرایش خودتان را در منزل بسازید (بخش دوم)

سه شنبه, 02 تیر,1394

 

در مطلب قبل طرز تهیه خط چشم ژله‌ای توضیح داده شده، در ادامه طرز تهیه چند لوازم‌آرایش دیگر را بیان می‌کنیم
رژ لب
شما می‌توانید رژ لب دلخواه خود را با استفاده از روش اول خط چشم بسازید . از رنگ‌دانه‌های بیشتر برای یکرنگ تیره‌تر و یا از وازلین برای رنگ شفاف‌تر استفاده کنید.
آنچه نیاز دارید: تکه‌ای پودر سایه چشم، وازلین، کاردک یا خلال‌دندان، ظرف
رژ گونه
دو تکنیک برای ساخت رژ گونه وجود دارد. کرم رژ گونه را می‌توان با روشی که در بالا ذکر شد ایجاد کرد. همین‌طور می‌توانید از رژلبی که  اغلب از آن استفاده نمی‌کنید، بهره ببرید.
آنچه بدان نیاز دارید: رژلب، چاقو، روغن بادام/روغن نارگیل، خلال‌دندان یا کاردک مخصوص پهن کردن، کبریت، ظرف
با استفاده از چاقو، تکه‌ای از رژلب را ببرید. آن تکه را داخل قاشق روی آتش قرار دهید و اجازه دهید رژلب ذوب شود. چند قطره روغن نارگیل یا روغن بادام به آن بی افزایید و با استفاده از خلال‌دندان آن را مخلوط‌کنید. داخل ظرف بریزید و اجازه دهید خنک شود. رژ گونه شما آماده است.
BB کرم (کرم زیبایی)
کرم BB ترکیبی از ضد آفتاب و مرطوب‌کننده و کرم زیبایی است که تمام این محصولات را یک‌جا به شما ارائه می‌کند.
آنچه بدان نیاز دارید: مرطوب‌کننده مناسب نوع پوست خودتان، کانسیلر/زیر ساز مایع، کرم ضد آفتاب، ظرف، کاردک
کرم مرطوب‌کننده، ضد آفتاب و کرم زیر ساز را به نسبت ۱،۱،۲ با هم مخلوط‌کنید. درصورتی‌که ترجیح می‌دهید از کرم کانسیلر به‌جای زیر ساز استفاده کنید همان مقدار از هر سه ماده را ترکیب نمایید.
شما می‌توانید برای اینکه  فرمول پایدارتر و براق‌تری داشته باشه باشید، مقداری اکلیل اضافه کنید فقط مطمئن شوید که بیش‌ازحد زیاد نشود. همچنین می‌توانید مقداری ازسرم‌های مشکلات خاص پوستی مانند آکنه، چین‌وچروک و لکه را نیز به فرمول خود بی افزایید.
با استفاده از کاردک، تمام مواد را به‌خوبی باهم مخلوط‌کنید تا به یک ماده صاف و باثبات بدون هیچ توده‌ای دست پیدا کنید سپس کرم را در ظرف دردار نگهداری کنید.
با ساخت کرم BB مخصوص به خود، بیشتر احتمال دارد که محصولی، هماهنگ با تناژ رنگ پوست خود و نیازهای منحصربه‌فرد پوستتان به دست آورید.

فیلترها
Sort
display