جستجو

اخبار

چگونه لکه‌های رنگ مو را از روی پوست با ملایمت پاک‌کنید

سه شنبه, 29 اردیبهشت,1394

لکه‌های ناشی از رنگ‌های مو حتی برای بهترین رنگ زن‌ها در خانه هم اتفاق می‌افتد. اما دلیلی ندارد که به خاطر علامت‌هایی که پشت چشم‌ها، در امتداد خط مو یا حتی روی گردنتان ایجادشده، نگران باشید. پاک کردن رنگ مو از روی پوست، یک فرایند ساده است و در اغلب موارد می‌تواند به‌ملایمت و بدون تحریک اضافی، انجام شود.
بعضی از محصولاتی که در قفسه داروها دارید، می‌توانند این کار را انجام دهند. اولین گزینه خوب، خمیردندان است زیرا مانند برخی محلول‌های تمیزکننده دیگر، پوستتان را تحریک نمی‌کند. اگر از رنگ موی روشن‌تر استفاده می‌کنید، تأثیر این روش بیشتر است اما می‌توانید بدون توجه به رنگی که استفاده می‌کنید، این روش را امتحان کنید و جای تعجب نیست که خمیردندان‌های حاوی دانه‌های سفیدکننده، برای این کار مناسب‌ترند. آن‌ها را به مدت ۱ یا ۲ دقیقه، مستقیماً روی لکه بمالید و سپس بشویید.
اگر این روش مؤثر نبود و لکه نیز کوچک است و نزدیک چشمانتان نیست، لاک پاک‌کن را امتحان کنید. درحالی‌که لاک پاک‌کن برای پاک کردن لاک ناخن بکار می‌رود، اما می‌تواند رنگ مو را نیز از بین ببرد. کمی لاک پاک‌کن روی یک پنبه توپی یا یک‌تکه پارچه بریزید و چندین بار روی لکه مالش دهید. اگر لکه هنوز هم سرجایش است، به همان روش از الکل استفاده کنید اما درصورتی‌که لکه کوچک بوده و از چشمانتان فاصله داشته باشد.
شما همچنین می‌توانید چند صابون مختلف را امتحان کنید. کارتان را با محلولی از صابون ظرف‌شویی مخلوط شده با قسمت‌های مساوی جوش‌شیرین یا آب‌لیمو شروع کنید یا برای تأثیر بیشتر از مایع ظرف‌شویی که حاوی لیمو باشد، استفاده کنید و آن را با جوش‌شیرین مخلوط‌کنید. محل لکه را با این مخلوط و یک لیف حمام مرطوب مالش دهید، تا زمانی که لکه شروع به محو شدن کند. اگر هنوز هم لکه باقی است، صابون لاوا تهیه کنید. آن را با لیف حمام و گرم‌ترین آبی که می‌توانید تحمل‌کنید، کف بیاورید. با استفاده از یکپارچه و کف صابون، لکه را مالش دهید. این کار را چندین بار تکرار کنید، تا زمانی که لکه از بین برود. اگر هیچ‌کدام از این‌ها مؤثر نبودند، پاک‌کننده تجاری رنگ مو مؤثر خواهد بود. شما می‌توانید آن را از فروشگاه عرضه لوازم‌آرایش بخرید. دفعه بعد،مطمئن شوید که دستکش می‌پوشید و یک حوله روی شانه‌هایتان قرار می‌دهید. شاید حتی بخواهید یک‌لایه نازک وازلین یا نرم‌کننده، در امتداد خط مویتان بمالید تا از نفوذ رنگ به پوستتان جلوگیری کند.

فیلترها
Sort
display