جستجو

اخبار

چگونه موهایمان را حرفه‌ای سشوار بکشیم؟

دوشنبه, 03 آذر,1393

تابه‌حال به این فکر کرده‌اید که وقتی در آرایشگاه موهایتان را سشوار کشیده‌اند چقدر زیباتر است و چرا خودتان هیچ‌وقت نتوانسته‌اید موهایتان را به آن خوبی سشوار بکشید؟ آیا رمز و رازی در سشوار کشیدن وجود دارد؟ درواقع همین‌طور است. اما اگر این توصیه‌ها را به کار ببندید می‌توانید آرایشگر خودتان باشید. یک براشینگ خوب می‌تواند چندین روز دوام بیاورد البته به شرطی که همانطور که قبلا در اینجا توضیح دادیم موها به طرز صحیح شسته شده باشند.


1- با موهای تمیز و تازه شسته شده شروع کنید
آب موها را با حوله بگیرید و از ماساژ دادن مو با حوله خودداری کنید. موهای خیلی خیس زمان زیادی برای سشوار کشیدن می‌برد. برای اینکه حالت موها تا چند روز باقی بماند باید مطمئن شوید که نرم‌کننده کامل از موها شسته شده باشد.
2- به موهای با حوله خشک‌شده، موس یا اسپری بزنید
این محصولات که مخصوص موهای نم‌دار هستند، باعث می‌شوند موهای لخت حجم بگیرند و موهای مجعد نرم شوند. این محصولات را باید به تمام ساقه مو بزنید. در پایان موها را شانه کنید. توجه داشته باشید که نباید از ژل استفاده کنید.
3- خشک‌کردن اولیه و سشوار کشیدن چتری‌ها
موهای کاملاً خیس را نمی‌شود با سشوار حالت داد. موها باید حدود 80 درصد خشک باشند. برای این منظور می‌توانید صبر کنید تا موها به این میزان از خشکی برسند یا اگر عجله دارید با سشوار موها را تا این حد خشک‌کنید. اما اگر چتری دارید، باید آن‌ها درست سشوار کنید و نگذارید خودشان خشک شوند.
4- موها را قسمت‌بندی کنید
پشت مو را دو قسمت و کناره‌های مو هرکدام یک قسمت را تشکیل می‌دهند که می‌توانید با گیره جدا کنید. اگر موهایتان خیلی سنگین یا پرپشت هستند هر بخش را می‌توانید به دو قسمت تقسیم کنید.
5- با انگشتانتان شروع کنید
راز خشک‌کردن موها استفاده از انگشتان است. انگشت‌ها را لابلای موها فرو ببرید و مو را به سمت بالا بگیرید و با سشوار ریشه موها را خشک‌کنید. اگر نم در قسمت‌های زیرین باقی بماند موها حالت قشنگی نخواهند گرفت.
6- برس گرد
حالا که ریشه‌های مو خشک‌شده‌اند نوبت به ساقه‌ها می‌رسد. همچنان که برس گرد را در موها فرو می‌برید با سشوار آن را دنبال کنید. برای این کار می‌توانید از نوک مو شروع کنید چراکه معمولاً زودتر خشک می‌شوند.
7- موها را سفت بکشید
همچنان که سشوار را روی برس گرد می‌گیرید موها را تا جایی که امکان دارد محکم سفت بکشید. تصور کنید یک نقطه‌ای در 15 سانتی‌متری بینی‌تان قرار دارد. موها را محکم به آن سمت بکشید تا همه‌ی موها یکدست حالت بگیرند.
8- باد خنک را فراموش نکنید
در آخرین مرحله وقتی‌که موها را محکم می‌کشید باد سشوار را روی تنظیم باد خنک بگذارید و همه قسمت‌ها را با این باد سشوار بکشید.
9- تا خشک شدن کامل مو ادامه دهید
10- با یک سرم مو کار را به پایان برسانید

فیلترها
Sort
display