جستجو

اخبار

چگونه موهای داخل بینی را کوتاه کنیم

سه شنبه, 29 مهر,1393

ما معمولاً از دست‌وپنجه نرم کردن با مواردی مثل آکنه سینه، موی زیر بغل و جوش‌های قرمز به‌راحتی صحبت می‌کنیم اما غالباً شکایتمان را از یک‌چیز به‌ندرت اعلام می‌کنیم و آن موی بینی است. این‌که چرا معمولاً به این مورد پرداخته نمی‌شود معلوم نیست. شاید به این دلیل باشد که موی بینی معمولاً به پیرمردها نسبت داده می‌شود. اما واقعیت این است که همه‌ی ما گه گاهی درگیرش شده‌ایم. ازاین‌رو نظر کارشناس مراقبت پوست اشخاص مشهور، خانم دکتر دبرا جالیمن را در این خصوص جویا شده‌ایم.

آیا اصلاً وجود موی بینی فایده‌ای دارد؟

ممکن است به این فکر افتاده باشید که موی بینی اصلاً به چه دردی می‌خورد. خب درواقع به‌عنوان یک محافظ عمل می‌کند! دکتر جالمین توضیح می‌دهد که :« موی بینی درواقع مانند یک فیلتر عمل می‌کند و به ذرات خارجی اجازه‌ی ورود نمی‌دهد. همچنین به حفظ توازن رطوبت مجرای بینی کمک می‌کند. اگر موهای بینی را به‌طور کامل از بین ببریم در معرض ابتلا به آلرژی‌ها خواهیم بود. پس فکر ریشه‌کن کردن موهای این قسمت به سرتان نزند! فقط موهایی را که بیرون زده و در معرض دید هستند بااحتیاط بچینید.

بهترین ابزار برای استفاده

بااینکه پیرایشگرهای برقی موی بینی اختصاصاً برای این منظور ایجادشده‌اند، دکتر جالیمن قیچی‌های اصلاح کوچک را انتخاب بهتری می‌داند.

چگونه انجام دهیم؟

دکتر جالیمن پیشنهاد می‌کند این کار را درجایی که دارای نور مناسب است و در برابر یک آینه‌ی بزرگ‌نما انجام دهیم. همچنین برای رعایت بهداشت، حتماً موضع بینی و قیچی را با پنبه الکلی پاک‌کنید.

موچین چطور؟

بااینکه دکتر جالیمن موچین را ابزاری مطمئن می‌داند، گزینه‌ای بسیار دردناک است. اگر می‌خواهید این راه را انتخاب کنید حتماً در انتها از آنتی‌بیوتیک بر روی موضع استفاده کنید.

فیلترها
Sort
display