جستجو

اخبار

چگونه موهای صاف را فر کنیم؟

سه شنبه, 29 اردیبهشت,1394

هر زنی که موهایی صاف دارد، آرزو می‌کند حداقل برای یک‌بار موهایش فر باشد. حجم، عمق و طبیعت جذب‌کنندگی موهای فر، می‌تواند کمک کند تا شما لاغرتر، جوان‌تر، و جذاب‌تر به نظر برسید. مردم در یک سال به‌اندازه‌ی یک کوه پول خرج می‌کنند تا به خاطر جذابیتشان، موهای صافشان را فر کنند.
تقریباً می‌توان گفت که برای فر کردن موها هیچ راه خیلی صحیح یا اشتباهی وجود ندارد. فقط باید حواستان باشد که به موهایتان صدمه نزنید، بقیه‌ی چیزها، تقریباً به بافت موهای شما بستگی دارد. اغلب خانم‌ها، نکاتی را در این زمینه می‌دانند، مانند اینکه قبل از فر کردن به موهایشان اسپری مو می‌زنند، یا اینکه پیش از فر کردن موها کمی صبر می‌کنند تا موهایشان مقداری کثیف شده و جرم بگیرد! بااین‌وجود هنوز ترفندهای دیگری وجود دارد که می‌توانید دفعه‌ی بعدی که می‌خواهید موهای صافتان را فر کنید، آن‌ها را به کار بگیرید.
اگر استفاده از موپیچ یا اتو موهای فرکننده روی موهای شما جواب می‌دهد و به آنچه می‌خواهید می‌رسید، استفاده از آن‌ها مشکلی ندارد. استفاده از موپیچ معمولاً بهتر است و بیشتر هم ماندگاری دارد، اما قطعاً اتوی فرکننده سریع‌تر شمارا به هدفتان خواهد رساند. ژل‌ها و اسپری‌های مو کمک خواهند کرد تا حجم و شکل فر، سراسر موهایتان حفظ شود. همچنین مجموعه‌ی عظیمی از محصولات مراقبت از موهای فر و نرم‌کننده‌های مخصوص موهای فری وجود دارند، که اگر گیسوان شما به برجستگی بیشتری احتیاج داشتند می‌توانید به سراغ آن‌ها بروید.
استفاده از اتوی فرکننده و سنجاق‌سر یک روش خیلی متداول در بین متخصصان مو در سالن‌های زیبایی است. موپیچ‌ها ممکن است سایز اشتباهی داشته باشند، ممکن است زمان زیادی روی موهایتان بماند و باعث تاب برداشتن گیسوی شما شده یا اینکه باعث شکستن موها شوند. اتوی فرکننده می‌تواند شکل خوبی ایجاد کند، فقط به کمی کمک توسط سنجاق‌های مو نیاز دارید.
برای فرکردن موهای صافتان، با شانه کردن موهای خشک خود شروع کنید. موهایتان را بالا پیشانی خود و در ناحیه‌ی چتری، جمع کنید و آن را بکشید. موها را دور یک اتوی فرکننده‌ی بزرگ بپیچید و ۲ تا ۵ ثانیه صبر کنید. حالا به‌آرامی و بدون اینکه به موهایتان آسیب برسانید، اتو را حرکت دهید. از یک سنجاق‌سر برای گیر دادن فرها به سرتان استفاده کنید. این فرایند را تکرار کنید تا موهایتان پر از فرهای سنجاق زده شود.
حالا از اسپری موی موردعلاقه‌تان، به‌طور مساوی و سبک روی موهایتان اسپری کنید تا برای مدت بیشتری ماندگاری پیدا کنند. اجازه دهید که فرها به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه به سنجاق‌ها گیر باشند. حالا سنجاق‌سرها را بردارید و اجازه دهید تا فرها آزاد شوند. از انگشت‌هایتان استفاده کنید تا به موهایتان شکل و حالت موردنظرتان را بدهید. سپس در آخر محصول موی موردنظرتان را به موهایتان بزنید. فرهای شما آماده‌اند!

فیلترها
Sort
display