جستجو

اخبار

چگونه می‌توانیم موهای صورت خود را از بین ببریم (بخش اول)

دوشنبه, 10 فروردین,1394

راه‌های متفاوتی برای از بین بردن موهای زائد وجود دارد. روش انتخاب‌شده به محل، ضخامت و میزان رشد موها بستگی دارد. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید مطالب زیر را مطالعه کنید.

روش‌های موقتی برای از بین بردن موها

برداشتن

این روش شامل استفاده از موچین و حذف مو از فولیکول آن می‌باشد. با این عمل مدت بیشتری طول می‌کشد تا موها دوباره رشد کنند. موچین وسیله‌ی مناسبی برای جدا کردن موهای روییده شده بر روی چانه و وسط ابروها می‌باشد اما نباید از این روش برای جدا کردن موهای بالای لب استفاده کرد. محل موردنظر در ابتدا باید با پنبه‌ای که کمی آغشته به مواد ضدعفونی‌کننده است، پاک شود. توجه داشته باشید که شما نباید قبل از مشورت با دکتر، مویی را از داخل خال گوشتی بیرون بکشید.

بند انداختن

بند انداختن، رایج‌ترین روش برای برداشتن موهای روی صورت است. از مشکلات این روش، رشد سریع موهای جداشده است به همین دلیل، این عمل باید به‌صورت دوره‌ای تکرار شود. بند انداختن می‌تواند برای بالای لب و بین ابروها مناسب باشد. استفاده از این روش به‌صورت مکرر می‌تواند باعث ایجاد ناراحتی پوستی در شما شود و همچنین می‌تواند باعث قرمز شدن پوست‌های حساس گردد. در مناطقی که دارای جوش و برآمدگی‌های دیگر هستند، از این روش استفاده نکنید.قرار دادن پماد یا یخ روی پوست خود قبل از بند انداختن می‌تواند باعث نرمی پوست شما شود.

واکس

بسیاری از سالن‌های زیبایی واکس "کاتوری" را برای جدا کردن موهای صورت پیشنهاد می‌کنند. استفاده از واکس می‌تواند روش مناسب‌تری برای صورت شما باشد. نوارهای واکس، اکثراً قابل‌دسترسی هستند اما باید دقت داشته باشید که به تمام‌صورت خود واکس نزنید. این روش بیشتر برای نواحی مانند چانه، بالای لب و یا خط ریش مناسب است. برای مو بری مؤثرتر بعضی از خانم‌ها از ترکیب چند روش مانند برداشتن مو از روی چانه و بالای لب و سفید کردن سایر قسمت‌های صورت و یا برداشت موهای بالای لب همراه استفاده از واکس برای خط ریش بهره می‌برند.

 

منبع

فیلترها
Sort
display