جستجو

اخبار

چگونه می‌توانیم موهای صورت خود را از بین ببریم (بخش دوم)

سه شنبه, 11 فروردین,1394

اپیلاسیون
اپیلاتور، دستگاه کوچکی است که برای حذف موهای شما مناسب است. اپیلاتورهایی که برای صورت بکار می‌روند با اپیلاتورهایی که برای بدن استفاده می‌شود، متفاوت‌اند.تأثیر این دستگاه به مدت ۴ تا ۶ هفته خواهد بود. اپیلاتورها مو را از ریشه جدا می‌کنند. اپیلاتورها می‌توانید حتی کوچک‌ترین موها را جدا کنند اما ممکن است مقداری درد داشته باشد که به‌مرورزمان کاهش پیدا می‌کند.
الکترولیز
بااینکه این روش به‌عنوان یک روش دائمی محسوب می‌شود ولی امکان رویش دوباره‌ی موها وجود دارد. در الکترولیز، روش حرارتی رایج است و از یک سری سوزن‌هایی استفاده می‌شود که جریان الکتریسیته از آن عبور داده می‌شود. امروزه بیشتر از روشی به نام الکترولیز ترانس درمال استفاده می‌گردد که در این روش احتیاجی به سوزن نیست. با استفاده از این روش، موهای زائد نواحی وسیع‌تری را نیز می‌تواند برداشت.
در روش سابق از سوزن‌ها برای سوزاندن فولیکول ریشه مو استفاده می‌شد که درنهایت موها دوباره شروع به رشد می‌کردند. این روش به‌عنوان یک کار حساس محسوب می‌شود و اگر توسط یک فرد ناشی صورت بگیرد می‌تواند شمارا زخمی کند.
لیزر
لیزر یک روش جدید و دائمی برای حذف موهای زائد محسوب می‌شود. لیزر،پرتوی نور شدیدی است که بر روی پوست قرار می‌گیرد و توسط فولیکول‌های مو جذب می‌شود. لیزر، فولیکول‌ها را غیرفعال می‌کند، درنتیجه مویی رشد نخواهد کرد. برای جلوگیری از صدمه به سایر بخش‌های پوست، از دستگاه‌های خنک‌کننده استفاده می‌شود.مزایای این روش نسبت به الکترولیز این است که می‌تواند نواحی بیشتری را پوشش دهد و درنتیجه به تعداد جلسات کم‌تری احتیاج خواهد بود اما نسبت به الکترولیز، هزینه‌ی بالاتری دارد.امکان رشد دوباره‌ی مو در این روش نیز وجود دارد اما احتمال آن کمتر است.پیدا کردن یک کلینیک مناسب برای انجام این عمل، بسیار حائز اهمیت است.عوارض این روش، قرمز شدن پوست، ورم کردن و خارش است که البته موقتی خواهد بود. از عوارض جدی لیزر می‌تواند سوختگی پوست را نام برد. پس قبل از انتخاب کردن کلینیک ابتدا از افرادی که این روش را امتحان کرده‌اند، مشورت بگیرید.
داروهای خانگی
برای موهای خیلی نازک، اسکراب و لایه‌برداری می‌تواند مناسب باشد.اگر به‌طور مکرر از این روش استفاده شود، می‌تواند باعث کاهش رشد موها شود. شربتی از شکر، آب‌لیمو و آب تهیه کنید و در جهت رویش موها بمالید. در انتها بعد از خشک شدن، آن را بشویید. ۲ تا ۳ بار در هفته از این محلول استفاده کنید و یا محلولی از پودر زردچوبه و شیر تهیه کنید سپس آن را به‌صورت دایره مانند روی پوست خود مالش دهید. این روش می‌تواند رشد موها را کاهش دهد اما ممکن است کمی رنگ زرد بر روی پوست شما از خود بجای بگذارد.

 

منبع

فیلترها
Sort
display