جستجو

اخبار

چگونه همیشه موهای خوش‌حالتی داشته باشیم

شنبه, 05 اردیبهشت,1394

آیا تابه‌حال این سؤال برای شما پیش‌آمده است که چرا بهترین انواع شامپو و نرم‌کننده روی موهای شما تأثیری ندارد؟ تا حالا حس جدا کردن موهای خود از روی ناراحتی را داشته‌اید؟ خیلی از افراد از این موضوع باخبر نیستند که حمام کردن با آب سخت یا آب چاه می‌تواند مواد معدنی را روی موها برجای بگذارد. این باقی‌مانده‌ها، رنگ موها را از بین برده و بافت آن‌ها را تغییر می‌دهد. در اینجا نکاتی برای برگرداندن سلامتی موهایی که از طریق مواد معدنی تخریب‌شده‌اند آورده شده است.
۱- به تبلیغ‌ها و شکل مجلل شامپوها و قیمت بالای آن‌ها توجه نکنید و به دنبال آن‌هایی باشید که به موهای شما درخشندگی می‌بخشد. شامپوهای براق‌کننده، مواد باقی‌مانده روی مو که توسط رسوبات آهن و مواد معدنی ایجادشده‌اند و باعث کدری موها می‌شوند را از بین می‌برد.
۲- بعد از شستن موهای خود با شامپو موهای خیس خود را با آب‌لیمو بپوشانید. بگذارید برای چند دقیقه باقی بماند و سپس موهای خود را بشویید. آب‌لیمو نه‌تنها رایحه‌ی خوبی را روی موهای شما برجای می‌گذارد بلکه باعث تمیز شدن آن‌ها نیز می‌شود.
۳- یک جایگزین دیگر برای آب‌لیمو، مخلوط سرکه و خامه‌ی تارتار است. سرکه و خامه‌ی تارتار توسط اسیدیته‌ی خود به‌خوبی تأثیرگذار هستند. این ترکیب را روی موهای خیس شسته شده قرار دهید و بعد از چند دقیقه آن را بشویید.
۴- مقداری جوش‌شیرین را به شامپوی خود اضافه کنید سپس موهای خود را با آن شست‌وشو دهید. بعد از شستن موهای خود با جوش‌شیرین و شامپو، از نرم‌کننده استفاده کنید.

 

منبع

فیلترها
Sort
display