جستجو

اخبار

چگونه هنگام تعطیلات، اندام مناسبی داشته باشیم

سه شنبه, 25 فروردین,1394

تعطیلات، زمانی است که همه‌ی ما به خود اجازه می‌دهیم که غذاهای موردعلاقه‌ی خود در رستوران‌ها و همچنین غذاهای محلی را مصرف کنیم . اما هنگامی‌که اضافه‌وزن پیدا می‌کنیم، از کار خود پشیمان می‌شویم. در اینجا مطالبی برای حداکثر استفاده از تعطیلات بدون اضافه کردن وزن، بیان‌شده است.

  • پیاده‌روی کنید

بااینکه تعطیلات، زمانی است برای استراحت اما اگر به مکان‌هایی مانند کوهستان یا ساحل سفر کردید، حتماً به پیاده‌روی بروید. این کار شما نه‌تنها هزینه‌ی حمل نقل شمارا کاهش می‌دهد بلکه کمک می‌کند تا با منظره‌ها و فرهنگ مردم آن منطقه آشنا شوید. همچنین باعث می‌شود تمام کالری اضافه‌ای را که از مصرف غذا به‌دست‌آمده است، بسوزانید.

  • غذاهای محلی را امتحان کنید

بجای مصرف کره، نان و غلات صبحانه در یک رستوران برای صبحانه می‌توانید از غذاهای محلی استفاده کنید و برای مدتی از غذاهایی که در خانه‌ی شما همیشه موجود است، دوری‌کنید. شما می‌توانید میوه‌ها و سبزی‌ها و همچنین غذاهای محلی را امتحان کنید.

  • از محلی که در آنجا اقامت دارید، دیدن کنید

اگر قصد دارید تعطیلات خود را در محلی بزرگ و مجلل بگذارید و می‌خواهید ازآنجا خارج شوید، می‌توانید وقت خود را به پیاده‌روی در محل سکونتتان بگذرانید. بیشتر این مناطق بسیار بزرگ هستند و تمام بعدازظهر شمارا پر خواهند کرد، درنتیجه می‌توانید دسر بیشتری بخورید.

  • به شنا یا بازی بروید

به‌جای مصرف میان وعده‌های غیرضروری می‌توانید وقت خود را با شنا کردن یا رفتن به اتاق بازی محلی که در آن سکونت دارید، بگذرانید. این کار نه‌تنها وقت شمارا پر خواهد کرد بلکه باعث سوزاندن کالری‌های اضافی بدن شما می‌شود.

  • رفتن به اسپا

ماساژ بدن می‌تواند تا حدی در کاهش وزن شما نقش داشته باشد پس اگر تعطیلاتی که ترتیب داده‌اید، تنها برای استراحت کردن است می‌توانید از یوگا و یا اسپا تراپی بهره ببرید. این کار نه‌تنها باعث آرامش می‌شود بلکه شمارا از خوردن بیش‌ازحد دور می‌کند و درنتیجه وقتتان صرف انجام کاری مفید و سالم می‌گردد.

 

منبع

فیلترها
Sort
display