جستجو

اخبار

چگونه پوستی شاداب‌تر داشته باشیم؟

چهار شنبه, 18 شهریور,1394

نوشیدن زیاد آب 
مهم‌ترین روش که در طی سال‌ها به‌خوبی اثبات‌شده است، نوشیدن 8-10 لیوان آب در روز است. این کار ساده‌ترین و ارزان‌ترین راهی است که برای داشتن پوستی شفاف وجود دارد. نوشیدن آب باعث می‌شود تمام سموم بدن دفع شود و درخشندگی و شفافیت به پوست شما بازگردد.
آب پرتقال
روزانه آب پرتقال بنوشید. پرتقال دارای ویتامین سی است و به ساخت کلاژن که ماده ضروری برای جوان و لطیف ماندن پوست است، کمک می‌کند.

آب نارگیل
نوشیدن آب نارگیل نیز از راه‌های مؤثر در داشتن پوستی سالم و شفاف است. آب نارگیل دارای مرطوب‌کننده و آنتی‌اکسیدان‌هایی است که پوست شما را تمیز و شفاف می‌کند.
آب‌لیمو و عسل
آب‌لیمو و عسل به درمان پوست‌های خشک کمک می‌کند. دو قاشق غذاخوری آب‌لیموی طبیعی را با یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط ‌کنید. این معجون را روی صورتتان به مدت 20 دقیقه بگذارید و سپس با آب‌خنک شست‌وشو دهید. لیمو مانند روشن‌کننده‌ی طبیعی عمل می‌کند و عسل پوستتان را تغذیه می‌کند. استفاده‌ی مداوم از این معجون باعث نتیجه‌ای چشم‌گیر در زمانی کوتاه می‌شود.
مصرف روزانه ژل آلوورا
اگر در خانه گیاه آلوورا داشته باشید می‌توانید ژل آن را بگیرید و به مدت 15 دقیقه بر روی صورت و گردن خود بگذارید و سپس با آب خنک بشویید.اگر هم این گیاه را در خانه ندارید به‌راحتی می‌توانید ژل آماده آن را از داروخانه ها تهیه کنید. مصرف این ژل باعث می‌شود پوستتان براق و مرطوب گردد.

نظر خود را مطرح کنید
فیلترها
Sort
display