جستجو

اخبار

چگونه چتری‌ها را سشوار بکشیم؟

دوشنبه, 10 آذر,1393

بسیاری از مواقع خانم‌هایی که چتری دارند، اگر برس‌شان را عوض کنند، ظاهر خیلی زیباتری خواهند داشت. گاهی اوقات چتری‌ها طوری هستند که انگار یک قوطی نوشابه زیر آن پنهان‌شده است!


1- برس گرد را کنار بگذارید
برس‌های گرد عالی هستند. هدف از آن‌ها حجم دادن به موهاست. اما به هیچ‌وجه در مورد چتری این کاربرد را ندارند. چتری‌هایی که با برس گرد سشوار کشیده شوند کاملاً از مد افتاده هستند. ممکن است فکر کنید با این کار به چتری‌ها حجم می‌دهید، اما درواقع خودتان را شبیه زن‌های دهه 80 میلادی می‌کنید! به‌جای این کار چتری را با یک شانه یا برس معمولی خشک‌کنید. اگر خیلی دوست دارید به موهایتان حجم بدهید از برس گرد برای بقیه موها استفاده کنید.
2- اما روش درست سشوار کردن
اول از همه از چتری‌ها شروع کنید، زیرا که زود خشک می‌شوند و حجم کمی دارند. اگر ابتدا بقیه موها را سشوار بکشید وقتی نوبت به چتری‌ها برسد خشک‌شده‌اند و ممکن است دیگر مدل دلخواه را نگیرند.
3- اگر فقط برس گرد دارید!
مشکلی نیست . از آن مانند یک برس عادی استفاده کنید. به این معنی که موها را به هیچ‌وجه به‌صورت گرد دور آن نپیچید. به‌جای این کار برس را در قسمت ریشه مو قرار دهید و به سمت ساقه مو بکشید، درعین‌حال با سشوار روی آن را حرارت دهید. این کار به موها حجم می‌دهد اما چتری را گرد نمی‌کند.
4- دوست ندارید سشوار بکشید؟
می‌توانید چتری‌ها را صاف شانه کنید و اجازه بدهید خشک شوند. در این صورت هم چتری‌ها صاف و خوش مدل می‌شوند. اما ممکن است موهای شما فر باشد! در این صورت اولاً پیشنهاد می‌کنیم مدل مویی انتخاب کنید که مناسب موهای فر باشد، اما اگر خیلی دوست دارید چتری بگذارید، باید از همان روش قبلی برای سشوار کردن استفاده کنید، به‌علاوه اینکه بعد از سشوار چتری‌ها را از ریشه با ساقه، به سمت پایین اتو مو بکشید.
5- با چرب شدن چتری‌ها چه کنیم؟
آن‌هایی که موهای چرب دارند، بعد از چندین ساعت از سشوار کشیدن چتری‌ها، احساس می‌کنند موها ظاهری چرب و ناخوشایند دارند. بهترین راه برای جلوگیری از این چرب شدن این است که به برس‌تان پودر بچه بزنید و به موها بکشید!

همچنین اگر می‌بینید چتری‌ها زودتر از بقیه مو چرب می‌شوند، موها را دم‌اسبی کنید و فقط چتری‌ها را بشویید با این کار یکی دو روز را می‌توانید سر کنید.

فیلترها
Sort
display