جستجو

اخبار

چگونه کرم ضد آفتاب بخرید

سه شنبه, 18 فروردین,1394

خرید کرم ضد آفتاب، کار آسانی نیست. بعد از گشت زدن بین قفسه‌های یک فروشگاه، این سؤال پیش می‌آید که آیا این کرم‌ها مؤثر هستند یا خیر.
هنگامی‌که شما زیر نور خورشید هستید، به‌خصوص در فصل تابستان، قرارگیری بیش‌ازحد در معرض آفتاب، می‌تواند باعث افزایش چروک‌ها و تیره شدن پوست شما شود.
هنگام خرید کرم ضد آفتاب به پیشنهاد‌های دیگران توجه نکنید زیرا ممکن است کرم موردپسند آن‌ها باپوست شما سازگار نباشد. کرم‌های ضد آفتاب دارای دو عملکرد هستند این کرم‌ها از دو طریق ما را در برابر اشعه‌ی فرابنفش خورشید محافظت می‌کنند. یکی اینکه باعث بازتاب این نوع اشعه‌ها از روی بدن شما می‌شود و دیگری اینکه این اشعه‌ها را قبل از رسیدن به پوستتان، جذب می‌کند.
پس گول برندها و بازاریابی‌های خلاقانه را نخورید و از نکات پیشنهادشده توسط متخصص پوست دکتر Swati Srivastava بهره ببرید.
هر نوع کرم ضد آفتابی با لیبل SPF ۱۵ و یا بالاتر می‌تواند مناسب باشد. کرمی را انتخاب کنید که طیف وسیعی داشته باشد - UVA + UVB. در اینجا UVA به معنی فرابنفش A می‌باشد که در عمق زیادی از پوست نفوذ می‌کند درحالی‌که UVB فرابنفش B دارای طول‌موج کوتاهی است. کرمی با SPF ۱۵ حدود ۹۴ درصد پوشش و، SPF ۲۸ حدود ۹۶ درصد پوشش می‌دهد.
با توجه به گفته‌های وبسایت skincancer.org, اشعه‌های UVA، شامل ۹۵ درصد اشعه‌هایی است که به زمین می‌رسد . همچنین این اشعه‌ها از UVB، ضعیف‌تر هستند. اشعه‌های UVA، ۳۰ تا ۵۰ بار شایع‌تر هستند. UVB علت اصلی قرمز شدن و آفتاب‌سوختگی می‌باشد که بیشتر روی لایه‌های اپی درمال تأثیر می‌گذارد. این نوع اشعه، نقش اصلی را در سرطان پوست، تیره شدن پوست و چروک خوردن آن دارد.
کرم‌های ضد آفتاب شامل ترکیباتی است که با اشعه‌های مضر خورشید مقابله می‌کند:
ترکیبات کرم UVA: اووبنزن-اکسی بنزن- مکسوریل SX
ترکیبات کرم UVB: تیتانیوم دی‌اکسید – زینک اکسید
به یاد داشته باشید کرمی را تهیه کنید که بدون PABA، بدون رایحه، فاقد کامدوژنیک و هایپوژنیک باشد.
نکاتی که هنگام استفاده از کرم باید رعایت کنید
اگر پوست چربی‌دارید، بهتر است از کرم ضد آفتاب بر پایه آب، استفاده کنید.
اگر قصد شنا کردن دارید، از کرم ضدآب استفاده کنید.
برای پوست‌های حساس مانند کودکان که مواد شیمیایی کرم بزرگ‌سالان برایشان مضر است، بهتر است از کرم‌های استفاده کنید که پاراآمینوبنزوئیک اسید و بنزوفنون ها مانند دی اکسی بنزن، اکسی بنزن و یا سولیسو بنزن نداشته باشد.

 

منبع

فیلترها
Sort
display