جستجو

اخبار

کارهایی که باید برای جوانی و نرمی دستانتان انجام دهید

شنبه, 13 تیر,1394

 

از خرید یک کرم دست خوب و مانیکور کردن به‌طور منظم گرفته تا انجام بعضی روش‌های خانگی مثل مالیدن آب‌لیمو می‌توانند در جوان نگه‌داشتن دست‌ها مفید باشد.
با افزایش سن، پوست دست‌ها چروک می‌شود و رگ‌ها برجسته می‌شوند.

آرایشگری بنام پریتی داهیوا می‌گوید: مالیدن مرطوب‌کننده به‌صورت روزانه و در فواصل منظم به دست‌ها، کاری ساده برای جلوگیری از بروز این مسئله است.

هنگام باغبانی، شستن لباس یا انجام کارهای آشپزخانه، دستکش دست کنید. در غیر این صورت به‌سادگی قبل از هر کار مرتبط با آب، دستانتان را چرب کنید تا ظاهر خشک و دردناک پیدا نکند.

توصیه می‌شود مانیکور را در سالن‌های معتبری که به‌طور بهداشتی فعالیت می‌کنند، انجام دهید. هفته‌ای یک‌بار باید دستانتان را برای چند دقیقه در آب و صابون نگاه‌دارید و سپس ناخن‌هایتان را قبل از طراحی، سوهان بزنید. طراحی نباید باعث خراشیدن ناخنتان شود زیرا باعث از بین رفتن ناخن‌ها می‌شود.

همچنین، می‌توانید از شر جرم‌ها و سلول‌های مرده پوست، به‌وسیله لایه‌برداری دست‌ها خلاص شوید. این امر نه‌تنها باعث می‌شود که دست‌ها زیبا و جوان شوند بلکه انجام این کار باعث بهبود گردش خون می‌شود.

نکات بیشتر عبارت‌اند از:

یک قاشق لیمو، یک قاشق گلیسیرین و چند قطره گلاب را باهم مخلوط‌کنید. از این مخلوط دو بار دو روز برای نرم شدن دست‌ها استفاده کنید.
یک لیمو را برداشته و آن را نصف کنید. یک قاشق شکر را روی آن بریزید و روی دستتان مالش دهید. این کار به از بین بردن لکه‌های قهوه‌ای کمک می‌کند و دستانتان را یکنواخت می‌کند.

مخلوط پوره سیب‌زمینی به همراه شیر، مخلوط مناسبی برای دست‌هاست.

مواد غذایی غنی از کلسیم مانند محصولات لبنی برای داشتن ناخن‌های سالم, بخورید.

صابون‌ها (جامد یا مایع) مخصوص پوست‌های حساس، بهترین انتخاب برای دست‌هایمان هستند. صابون‌های روغن‌زیتون و جوجوبا، از آنجائی که پوست را خشک نمی‌کنند و آن را از چربی‌های طبیعی محروم نمی‌کنند، انتخاب مناسبی هستند.

فیلترها
Sort
display