جستجو

اخبار

کره‌ی کاکائو برای پوست‌های خشک

سه شنبه, 22 اردیبهشت,1394

آیا تابه‌حال در مورد فواید کره کاکائو برای پوست چیزی شنیده‌اید؟ اگر شما باپوست خشک‌دست و پنجه نرم می‌کنید، کره‌ی کاکائو کلید شما برای تأمین مواد مغذی و رطوبت موردنیاز پوستتان است.
کره کاکائو
طبق آنچه افسانه‌ها گفته‌اند، دانه‌ی کاکائو هدیه‌ای از طرف خداوند به مایاها بوده است، یعنی اولین تمدنی که شروع به پرورش درخت‌های کاکائو کردند. شکلات، نوشیدنی اشراف بود، اگرچه ترکیبش در آن زمان، با نوشیدنی‌های امروزی تفاوت بسیاری داشت.
اگرچه کریستف کلمب نمونه‌هایی از درخت کاکائو را با خود به اسپانیا برد، اما تا اوایل ۱۵۰۰ میلادی شکلات در اروپا شناخته‌شده نبود. با وجود این تا سال ۱۸۲۸ میلادی طول کشید تا فناوری جداسازی کره کاکائو در طول فرایند تولید کاکائو به دست آید.
کره کاکائو یک چربی گیاهی محسوب می‌شود که در درجه حرارت بدن آب می‌شود، بنابراین به‌راحتی توسط پوستتان جذب می‌شود. بااین‌حال کره کاکائو در دمای اتاق سفت‌وسخت است، و عمری طولانی به مدت سه سال هم دارد. کره کاکائویتان را باید در دمایی خنک و محیطی تاریک نگهداری کنید.
کره کاکائو و پوست خشک
کره کاکائو حاوی ویتامین E است، که نه‌تنها یک آنتی‌اکسیدان است، بلکه ابزاری است که به پوست در جذب رطوبت کمک می‌کند. به‌عنوان یک جایزه، به کمک کلسترول هم می‌آید!
هنگامی‌که از کره کاکائو استفاده می‌کنید، احتمالاً متوجه براق شدن پوستتان می‌شوید. کره کاکائو به‌عنوان حصاری بین پوست شما و دنیای بیرون عمل می‌کند، و اجازه نمی‌دهد تا رطوبت از پوست شما خارج شود.
بهتر از همه برای شمایی که عاشق شکلات هستید، کره کاکائو عطر ضعیفی از کاکائو هم دارد.
می‌توانید به دنبال لوسیون‌ها و صابون‌های حاوی کره کاکائو هم باشید. همچنین می‌توانید کره کاکائو را به‌صورت جداگانه هم خریداری کنید. حتی ممکن است بتوانید کره کاکائوی ارگانیک هم از فروشگاه‌های محله‌تان پیدا کنید!
اگر دارای اگزما یا مشکلات پوستی دیگر هستید، پیش از اینکه از کره کاکائو استفاده کنید، با دکترتان مشورت کنید. باوجوداینکه ممکن است دکترتان با این موضوع مشکلی نداشته باشد، بازهم بهتر است جانب امنیت را رعایت کنید و با او مشورت نمایید. همچنین اگر به دانه‌ها و آجیل‌ها حساسیت دارید، حتماً این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید.

فیلترها
Sort
display