جستجو

اخبار

کوتیکل ناخن چیست و چگونه باید از آن مراقبت کرد

چهار شنبه, 02 دی,1394

کوتیکل ناخن چیست و چگونه باید از آن مراقبت کرد

بهتر است هنگام مراقبت از ناخن‌های خود، به فکر پوست اطراف آن نیز باشید. کوتیکول، اهمیت زیادی دارد زیرا از ناخن‌های شما محافظت می‌کند. کوتیکول‌ها به دلیل بریده شدن یا دندان گرفتن، ضعیف می‌شوند، کاری که شما نباید هرگز انجام دهید.

بریدن آن‌ها نه‌تنها باعث ضعیف شدنشان می‌شود بلکه باعث ایجاد عفونت، خط‌های سفید و برآمدگی می‌گردد.عفونت باکتریایی باعث کاهش رشد ناخن‌ها و ناراحتی‌های دیگر می‌شود. اگر قصد جدا کردن آن‌ها رادارید، بهتر است که آن‌ها را به‌آرامی به عقب برانید. هرگز از ناخن‌گیرهای کوتیکول برای جداسازی لایه‌های اطراف ناخن استفاده نکنید و سعی کنید که آن‌ها را مرطوب نگه‌دارید. استفاده نکردن از کرم دست می‌تواند باعث ترک خوردن و حتی جدا شدن آن‌ها شود.

اگر لایه‌های اطراف ناخن شما ضعیف هستند، قبل از خواب از وازلین و در هنگام روز از کرم دست استفاده نمایید. هنگامی‌که قصد مانیکور کردن رادارید، مطمئن شوید که همه‌ی ابزار مورد استفاده، استریلیزه هستند و فراموش نکنید که به تکنسین ناخن خود تأکید کنید با این لایه‌ها با ملایمت برخورد کند. به او بگویید که قصد جدا کردن آن‌ها ندارید و فقط می‌خواهید که این لایه‌ها را به عقب برانید. اگر با نقاط قرمزی مواجه شدید که بعد از چند روز از بین نرفت، با دکتر مشورت کنید زیرا که ممکن است مشکلی به وجود آمده باشد. بهتر است که از استون نیز زیاد استفاده نکنید زیرا که باعث خشک شدن و تخریب ناخن‌های شما می‌شود و بهتر است هنگام انجام کارهای خانه از دستکش استفاده کنید.

نظر خود را مطرح کنید
فیلترها
Sort
display