جستجو

اخبار

۱۰ روش برای افزایش تأثیر عطرهای شما

شنبه, 23 اسفند,1393

۱- مدتی به آن زمان دهید
شما معمولاً بویی که عطر در ابتدا ایجاد می‌کند را نمی‌پسندید ولی کم‌کم نظر شما تغییر می‌کند زیرا مدتی طول می‌کشد تا بوی عطر با بوی بدن شما، سازگار شود (بوی بدن افراد باهم متفاوت است). همیشه در مورد یک عطر جدید، خوش‌بین باشید.
۲- انتخاب بخش‌هایی از بدن که مستعد بو هستند
مچ دست و پشت گوش‌ها مناطقی هستند که از گذشته مورداستفاده قرار می‌گرفتند اما این مناطق، چربی زیادی دارند که باعث کاهش بوی عطر شما خواهد شد. بهترین مناطق برای زدن عطر بازوها و گردن شماست.
۳- هیچ‌وقت عطرها را باهم مخلوط نکنید
بیشتر افراد، بوی عطر را با بوی شامپو، ژل شست‌وشو، دئودورانت، ژل مو مخلوط می‌کنند. شما می‌توانید با استفاده از محصولاتی که بوی کم‌تری دارند از این تداخل، جلوگیری کنید.
۴- از محصولاتی استفاده کنید که دارای رایحه یکسانی هستند
بسیاری از عطرها دارای محصولاتی مانند مواد شست‌وشو، دئودورانت و کرم بعد از اصلاح هستند. استفاده از این نوع محصولات که با عطر شما سازگاری دارند، باعث ماندگاری بیشتر بوی عطر خواهد شد. در این روش، خطر مخلوط شدن بوی این محصولات وجود ندارد.
۵- مرطوب کردن، روشی است برای افزایش ماندگاری
هرچقدر رطوبت پوست شما بیشتر باشد، زمان ماندگاری رایحه‌ی عطر بیشتر خواهد بود. پس، چند دقیقه قبل از زدن عطر از مرطوب‌کننده‌ی بدون بو استفاده کنید. اگر شما پوستی خشک دارید، زودبه‌زود، از عطر استفاده کنید.
۶- شیشه‌ی عطر خود را همیشه به همراه داشته باشید
به گفته‌ی کارشناسان عطر، بوی عطر بعد از ۴ ساعت از بین خواهد رفت بنابراین سایز مسافرتی عطر موردعلاقه‌تان را تهیه کنید یا آن را در یک اسپری کوچک که قابل‌حمل باشد،بریزید.
۷- بیش‌ازحد از عطر خود استفاده نکنید
رایحه‌ی عطر شما نباید بیش‌ازحد باشد. اطرافیان شما علاقه‌ای به حس کردن عطر شما قبل از دیدن خودتان ندارند. برای رفع این مشکل حداکثر ۳ بار اسپری کنید. اگر به دلیلی بیش‌ازحد نیاز استفاده کردید با مالش یک حوله‌ی گرم و خیس بر روی پوست خود به رایحه‌ای ملایم‌تری دست پیدا کنید.
۸- فاصله را رعایت کنید
هنگام عطر زدن به خود، فاصله‌ی شیشه‌ی عطر را با بدنتان رعایت کنید. سعی کنید شیشه‌ی عطر را حدود ۷ تا ۱۷ سانتی‌متر از بدن خود فاصله دهید. با این روش عطر به شعاع بیشتری روی بدن شما پخش خواهد شد. شما حتی می‌توانید عطر را روی کف دست خود بپاشید سپس آن را روی بدنتان بمالید.
۹- به‌خوبی از عطر خود مراقبت کنید
عطرها بسیار حساس هستند و شما باید به‌خوبی از آن‌ها مراقبت کنید. برای اینکه از سالم ماندن عطرهای خود مطمئن شوید، آن‌ها را در دمایی مناسب و به‌دوراز نور مستقیم خورشید قرار دهید. بهترین روش برای نگهداری آن‌ها، قرار دادنشان در جعبه‌ی خود، داخل محیطی خنک می‌باشد. اگر می‌خواهید که عطرتان، بوی تازه‌ای داشته باشد می‌توانید آن را داخل یخچال هم نگهداری کنید. این کار، باعث افزایش کیفیت آن‌ها در دماهای بالا می‌شود.
۱۰- در سمت راست همسرتان بایستید
یک مطالعه توسط دانشگاه کالیفرنیا دریافته که خانم‌ها معمولاً از طریق سوراخ راست بینی‌شان، بوها را بیشتر از سوراخ چپ احساس می‌کنند. بنابراین هنگامی‌که برای تحت تأثیر قرار دادن همسرتان،عطری می‌زنید ، همیشه موقع صحبت با او در سمت راستش قرار بگیرید.

 

منبع

فیلترها
Sort
display