جستجو

اخبار

۱۰ روش سالم برای شروع کردن صبحتان به‌غیراز نوشیدن قهوه (قسمت دوم)

یکشنبه, 12 بهمن,1393

۲- کشش
کشش یا همان کش‌وقوس آمدم، حرکتی است که بسیاری از ما صبح‌ها انجام می‌دهیم اما می‌توانید بیشتر از حد همیشه کشش در بدنتان ایجاد نمایید. این کار باعث می‌شود تا عضلاتتان بیشتر شل می‌شوند و باعث خواهد شد تا اکسیژن‌رسانی راحت‌تر صورت پذیرد و سطح انرژی شما بالاتر رود و همچنین انعطاف بدنتان بیشتر خواهد بود.
۳- متابولیسم (سوخت‌وساز) بدنتان را با خوردن یک صبحانه سالم فعال نمایید.
به‌سادگی با اضافه کردن یک صبحانه سالم می‌توانید صبحی عالی داشته باشید و متابولیسم بدنتان را افزایش دهید و درنتیجه در طول روز کمتر پرخوری نمایید. در حقیقت افرادی که صبحانه کامل می‌خوردند از افرادی که ترجیح می‌دهند از وعده غذایی صبحانه خود صرف‌نظر نمایند کمتر اضافه‌وزن دارند. خوردن نیمرو، سوسیس و نان تست برای صبحانه بسیار وسوسه‌انگیز است اما به‌صورت ایدئال صبحانه شما باید شامل پروتئین و چربی‌های سالم باشد.
۴- برای استفاده از نور آفتاب صبح با پرده‌های باز بخوابید.
زمانی که مغز شما متوجه طلوع خورشید می‌شود سیگنال‌هایی را به غدد بدنتان ارسال می‌نماید تا تولید ملاتونین را کاهش و تولید آدرنالین را افزایش دهند که نشان‌دهنده زمان بیدار شدن از خواب است. ترشح آدرنالین در بدن شما باعث بالا رفتن سطح انرژی و عدم احساس خستگی در بدن می‌شود. درنهایت شاید شما حتی نیاز به زنگ ساعت نداشته باشید چون نور خورشید می‌تواند زنگ بیدارباش شما باشد.

فیلترها
Sort
display