جستجو

اخبار

۲۵ راه برای داشتن ظاهری جوان‌تر (قسمت اول)

شنبه, 12 مهر,1393

۱- از زیرساز پوست (Primer) پیش از زیر ساز آرایش استفاده کنید:
اگر سن شما به‌قدری بالا رفته است که در هنگام خندیدن خطوط صورت شما بیشتر از پیش نمایان می‌شود، استفاده از یک زیرساز پوست خوب پیش از آرایش صورت، می‌تواند کمک بسیاری به نمایی پرطراوت‌تر و جوان‌تر برای شما بدهد. پوست ما با بالا رفتن سن، خشک و نازک می‌شود و ممکن است لوازم‌آرایشی که ۵ سال پیش استفاده می‌کردیم، دیگر به‌خوبی قبل برای ما عمل نکنند. پس یک زیرساز پوست باکیفیت برای خود تهیه کنید و پیش از استفاده از کرم پودر و پن‌کیک از آن استفاده نمایید تا چین‌وچروک و خطوط صورت به نظر نرسند.

۲-زیرساز آرایشی خود را عمیق استفاده نکنید:
درصورتی‌که چین‌وچروک زیادی در صورت شما پدیدار شده است، هرگز از زیرسازهایی با پوشانندگی بالا و عمیق هستند استفاده نکنید چون این زیرسازها پس از گذشت زمان کوتاهی، در حدود چند دقیقه صحبت کردن شما، به داخل این خطوط نفوذ می‌کنند و این در این حالت، شما را چندین سال مسن‌تر نشان خواهند داد. بیشتر سعی کنید که از زیرسازهای مایع و سبک که خاصیت مرطوب‌سازی نیز دارند استفاده نمایید.

۳-از آرایش چشم پررنگ پرهیز کنید:
مطمئناً آرایش چشم، تأثیر بسیار بالایی در زیبایی شما خواهد داشت اما بپذیریم که آرایش غلیظ و پررنگ چشم نیازمند دقت بالایی است و اگر اشتباه انجام شود به همان اندازه ممکن است ظاهری ناپسند یا به تعبیر مصطلح انگلیسی آن دلقک مانند به خود می‌گیرد. با بالا رفتن سن، سوی چشمان انسان نیز پایین می‌آید و آمار نشان می‌دهند که درصد خطا در آرایش‌های پر دقت مانند آرایش چشم بالا می‌رود. پس سعی کنید از استفاده‌ی سایه‌های پررنگ و خط چشم‌های عمیق و بلند خودداری کنید و یا این کار را به دست شخصی جوان‌تر و متخصص آن بسپارید.

۴-با خط چشمی نازک، حالت چشمانتان را حفظ کنید:
هرقدر که سن بالا می‌رود میزان افتادگی پلک نیز بیشتر خواهد شد، پس هدفتان این پاشد که افتادگی پلک را با روشی مخفی کنید و توجه همه را به چشمانتان جلب کنید. برای این کار نیاز است تا با یک خط چشم نازک، دورتادور بیرونی پلک‌های بالا و پایین را مشخص کنید تا هم ظاهر مژه‌های شما پُر به نظر برسد و هم افتادگی پلک، زیبایی چشمانتان را از بین نبرد.

۵-حتماً ابروهایتان را آرایش و مرتب کنید:
ازآنجایی‌که ابرو قالب و مرز صورت را از بالا و طرفین مشخص می‌نماید از اهمیت بسیار ویژه و بالای در آرایش صورت برخوردار است. با بالا رفتن سن، ابروها خاکستری، نازک، کم‌پشت و نامرتب می‌شوند. برای از بین بردن این حالت حتماً از مداد ابروی همرنگ با موهایتان استفاده کنید تا مشکل رنگ و کم‌پشت بودن آن را حل کنید و سپس با یک شانه کوچک ابرو و یا یک فرچه تمیز به آن‌ها حالت طبیعی و مرتب بدهید.

فیلترها
Sort
display