جستجو

اخبار

۴ دلیل که چرا عرق کردن برای شما مفید است

یکشنبه, 30 فروردین,1394

برای کم کردن وزن خود به عرق کردن احتیاج دارید. معمولاً آب و مایعات است که باعث افزایش وزن می‌شوند و این اضافه‌وزن از طریق تعریق می‌تواند از بین برود. ولی این نکته نیز مهم است که آب ازدست‌رفته جبران شود (از نوشابه‌های گازدار اجتناب کنید زیرا که باعث کم‌آبی بدن می‌شوند). عرق کردن به بهبود سیستم ایمنی نیز کمک می‌کند.

باعث بهبود گردش خون می‌شود

تعریقی که از طریق ورزش کردن صورت می‌گیرد، باعث افزایش سرعت گردش خون می‌شود. هنگامی‌که ورزش می‌کنید یا حتی به پیاده‌روی می‌روید، تپش قلب شما افزایش پیدا می‌کند، درنتیجه متابولیسم و گردش خون سرعت بیشتری پیدا می‌کند.

پوستی نرم و صاف‌تر

آیا می‌خواهید که پوستی نرم و درخشان داشته باشید؟ به هنگام تعریق، سم‌ها و ناخالصی‌ها از بدن خارج می‌شود، منافذ پوست باز می‌شود و درنتیجه نرمی و صافی آن افزایش پیدا می‌کند. توجه داشته باشید بعد از تعریق پوست صورت خود را تمیز کنید.

خلق‌وخویی بهتر

خارج شدن عرق از بدن، باعث کاهش استرس در شما خواهد شد. هرگونه ورزشی حتی راه رفتن یا ورزش در باشگاه می‌تواند روحیه خوبی در فرد ایجاد کند. تحقیقات نشان داده که فعالیت‌های فیزیکی، افسردگی و استرس را کاهش می‌دهد. ورزش کردن، فعالیت‌های شیمیایی مغز را سرعت می‌بخشد که این عمل باعث ایجاد خوشحالی و شادابی در فرد می‌شود.

کاهش ریسک سنگ کلیه

تحقیقات نشان می‌دهد که ورزش کردن باعث بهبود عملکرد سیستم خروجی بدن می‌شود که درنتیجه احتمال بروز بیماری سنگ کلیه را کاهش می‌دهد. هنگام ورزش و تعریق، خروج آب و مایعات از بدن شما بیشتر می‌شود که درنتیجه باعث افزایش فعالیت کلیه و تمیز شدن آن می‌گردد.

 

منبع

فیلترها
Sort
display