جستجو

اخبار

۴ روش برای داشتن پوستی درخشان

دوشنبه, 31 فروردین,1394

 

استرس و خستگی می‌تواند اثرات بدی روی پوست شما از خود برجای بگذارد. در این مطلب، روش‌هایی برای درخشان شدن پوست شما گنجانده‌شده است.

میوه‌ها و سبزی‌‌جات خام مصرف کنید

اگر فکر می‌کنید که غذا روی پوست شما تأثیری ندارد، در اشتباهید. خوردن میوه‌های تازه، آبدار و تمییز می‌تواند به پوست شما طراوت ببخشد. داشتن یک رژیم حاوی ویتامین و پروتئین که شامل میوه‌ها و سبزیجات برگ‌دار باشد، به درخشندگی پوست شما کمک می‌کند.

از اسکراب خانگی استفاده کنید

به‌جای استفاده از مواد شیمیایی برای مرطوب کردن پوست خود، از اسکراب‌های خانگی استفاده کنید. یک ماسک صورت از خیار و هندوانه‌ی رنده شده به همراه چند قطره آب‌لیمو تهیه کنید. همچنین می‌توانید با استفاده از موز له‌شده، لکه‌های روی صورتتان را از بین ببرید. گوجه‌فرنگی، سرشار از آنتی‌اکسیدان است که می‌تواند از بروز آکنه روی صورت شما جلوگیری کند. سه قاشق غذاخوری آب گوجه‌فرنگی، یک قاشق آب‌لیمو و یک قاشق خامه را باهم مخلوط‌کنید و آن را روی صورت خود بمالید.

با آب سرد، صورت خود را بشویید

هنگامی‌که قصد شستن صورت خود رادارید، از آب سرد استفاده کنید زیرا باعث حفظ رطوبت صورت شما می‌شود، درحالی‌که آب داغ باعث تبخیر رطوبت می‌شود.

ورزش کنید

عرق کردن نه‌تنها روی بدن، بلکه بر روی صورت نیز تأثیرگذار است. دو و یا پیاده‌روی روزانه، یوگا و یا مدیتیشن علاوه بر درخشان کردن پوست، باعث بهبود گردش خون نیز می‌شوند.

 

منبع

فیلترها
Sort
display