جستجو

اخبار

۶ درمان خانگی آسان برای از بین بردن حلقه‌های تیره‌ی دور چشم

سه شنبه, 01 اردیبهشت,1394

چشم‌ها می‌توانند تأثیر بسیار زیادی را روی چهره‌ی شما داشته باشند و اما اگر حلقه‌های تیره‌ای دور آن‌ها ایجاد شود نشان‌دهنده‌ی میزان سلامتی، نوع زندگی و برنامه روزمره شماست.
حلقه‌های تیره می‌تواند هم‌روی زندگی خانم‌ها و هم آقایان تأثیر داشته باشد. دلایل بسیاری مانند استرس، کم‌خوابی، تغییرات هورمونی، مشغله‌های زندگی و یا دلایل ارثی وجود دارد که می‌تواند باعث ایجاد این حلقه‌های تیره اطراف چشم شما شود. اگر این مشکلات رفع نشود،  به‌غیراز اینکه روی شکل ظاهری شما تأثیر می‌گذارد، می‌تواند سلامت شمارا نیز به خطر بیاندازد‌. برای حل این مشکل می‌توان از محصولاتی که اساس شیمیایی دارند، استفاده کنید اما افرادی نیز هستند که دارای پوستی حساس می‌باشند و تنها داروهای خانگی می‌توانند به  آن‌ها کمک کنند. ما بعضی از این نوع داروهای خانگی را که به شما کمک خواهند کرد را در اینجا لیست کرده‌ایم.
۱- گوجه‌فرنگی
گوجه‌فرنگی، یکی از بهترین روش‌ها برای از بین بردن حلقه‌های تیره می‌باشد زیرا که به‌طور طبیعی به از بین رفتن آن‌ها کمک می‌کند و همچنین باعث لطافت بیشتر پوست خواهد شد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک قاشق غذاخوری آب گوجه‌فرنگی را با آب‌لیمو مخلوط کرده و آن را زیر چشمان خود قرار دهید. اجازه دهید به مدت ده دقیقه باقی بماند سپس آن را با آب بشویید. این عمل را حداقل دو بار در روز تکرار کنید. به‌غیراز این می‌توانید مخلوط آب گوجه‌فرنگی و لیمو به همراه چند برگ نعناع را میل کنید تا به از بین رفتن این حلقه‌ها کمک کند.
۲- سیب‌زمینی رنده شده
تعدادی سیب‌زمینی خام را رنده کنید سپس آب آن را خارج نمایید و یک دستمال نخی را آغشته به آب سیب‌زمینی نمایید. سپس دستمال را روی چشمان خود قرار دهید طوری که تمام قسمت‌ها تا زیر چشم‌ها را پوشش دهد. اجازه دهید برای ده دقیقه روی چشمانتان باقی بماند سپس با آب چشمان خود را بشویید.
۳- چای کیسه‌ای خنک
یکی دیگر از روش‌های ساده برای از بین بردن حلقه‌های تیره، استفاده از چای کیسه‌ای سرد می‌باشد. یک چای کیسه‌ای بابونه یا سبز را داخل آب، خیس کنید و مدتی آن را داخل یخچال قرار دهید تا سرد شود سپس کیسه‌ها را روی چشمان خود قرار دهید. مدتی از این روش استفاده کنید و شاهد تأثیر قابل‌توجه آن باشید.
۴- شیر سرد
استفاده‌ی مکرر از شیر سرد می‌تواند به میزان قابل‌توجهی باعث کاهش این حلقه‌های تیره شود همچنین می‌تواند باعث لطافت پوست و چشمان شما شود. یک دستمال نخی را برداشته و مدتی آن را داخل شیر یا آب یخ قرار دهید. سپس دستمال نخی را روی چشمان خود طوری قرار دهید که تمام مناطق تیره را دربر بگیرد. مدتی آن را به حال خود بگذارید و سپس با آب بشویید.
۵- آب‌پرتقال
یکی دیگر از روش‌های از بین بردن حلقه‌های تیره، استفاده از آب‌پرتقال است. آب‌پرتقال را با چند قطره گلیسیرین ترکیب کنید و آن را روی قسمت‌های تیره قرار دهید. این روش نه‌تنها باعث از بین رفتن تیرگی می‌شود بلکه باعث درخشندگی چشمه‌ای شما می‌گردد.
۶- یوگا و یا مدیتیشن
یکی از دلایل اصلی ایجاد این نوع تیرگی‌های اطراف چشم استرس، افسردگی و یا سبک زندگی ناآرام می‌باشد. اگر شما ذهن درگیری داشته باشید هیچ‌کدام از این روش‌ها، تأثیر نخواهد داشت. یوگا و مدیتیشن اگر روزانه صورت بگیرد نه‌تنها روی کاهش این تیرگی‌ها تأثیر خواهد داشت بلکه باعث ایجاد تعادل در ساعت بدن شما و ایجاد آرامش در ذهن، بدن و روح شما خواهد شد.

 

منبع

فیلترها
Sort
display