جستجو

اخبار

۷ اشتباه آرایشی که نباید تکرار کنید

یکشنبه, 08 آذر,1394

۷ اشتباه آرایشی که نباید تکرار کنید

در این مطلب قصد داریم چند اشتباه رایج آرایشی را برای شما بازگو کنیم تا شما هم برای جلوگیری از بروز مشکلات و هم حفظ سلامتی خود از آن‌ها پیشگیری کرده و یا اگر قبلا رخ داده‌اند از تکرار آن‌ها جلوگیری کنید

۱- هرگز با ریمل نخوابید زیرا ممکن است در حین خواب مواد آغشته شده به مژه‌هایتان به داخل چشم نفوذ کرده و شما با خارش، سوزش، خونریزی چشم و یا حتی التهاب و چرک‌کردگی چشم از خواب بیدار شوید.

۲- اگر در روز‌های آفتابی قصد بیرون رفتن از خانه را دارید و ضد آفتاب مناسب برای لب‌تان در دست ندارید، حتما از یک برق لب یا رژ لب مایع پر تلالو برای لبانتان استفاده کنید زیرا برق لب بیشتر از باقی محصولات آرایشی لب از لب‌های شما در برابر اشعه UV آفتاب محافظت می‌کنند.

۳- هرچقدر لاک ناخن شما پر رنگ‌تر باشد احتمال لطمه وارد کردن آن به ناخن‌های شما بیشتر است زیرا از رسیدن نور و هوا به ناخن شما جلوگیری کرده و باعث زرد شدن و شکننده شدن آن‌ها می‌شوند. سعی کنید به ازای هر ۴۸ ساعت که ناخن شما با لاک پوشیده شده است، ۱۲ ساعت در معرض مستقیم نور و هوا قرار بگیرد.

۴- اگر پوست یا چشم شما به برخی مواد آرایشی حساسیت می‌دهد، گمان نکنید که هر ماده‌ی آرایشی که روی آن ضدحساسیت و یا بدون حساسیت نوشته شده بود مناسب شماست. استانداردی برای حساسیت در بدن انسان‌ها وجود ندارد و ممکن شما به هریک از این محصولات واکنش آلرژیک نشان دهید.

۵- سعی کنید هر ۳ ماه یکبار از یک ریمل نو استفاده کنید و ریمل قدیمی‌تان را استفاده نکنید. چشم محل بسیار ضعیف و حساسی‌ست و در صورت فاسد شدن ریمل در طی ۳ ماه، ممکن است باعث ایجاد لطمه در چشم شما بکند.

۶- از عواملی که باعث تکثیر و نفوذ باکتری‌ّ‌های مضر داخل لوازم آرایش‌تان شوند میتوان ۱- استفاده مشترک با دوستان ۲- قرار گرفتن در معرض نور و گرما ۳- استفاده کردن از آن‌ها در زمان بیماری، را می‌توان نام برد

۷- از مصرف رژ لب‌های بی‌نام و نشان جدا خودداری کنید. سرب موجود در رژلب ماده‌ای بسیار خطرناک و سرطان‌زا است. کمپانی‌‌های آرایشی بی نام و نشان و بدن استاندارد، برای بالا بردن کیفیت رنگ و ماندگاری این محصولات از سرب بیشتری ایستفاده می‌کنند.

نظر خود را مطرح کنید
فیلترها
Sort
display