جستجو

اخبار

۷ درمان خانگی برای کاهش سرماخوردگی و سرفه (قسمت دوم)

یکشنبه, 10 اسفند,1393

۴. ماساژ: ماساژ برای کودکان زیر ۲ سال، بسیار مؤثر است. روغن خردل را با سیر مخلوط‌کنید و سینه، پشت و گردن کودکتان را با این مخلوط، ماساژ دهید. همچنین برای تسکین فوری، کف دست‌وپاهای کودک را با این روغن بپوشانید.

۵. کودکتان را هیدراته نگه‌دارید: وقتی کودکتان، عطسه و سرفه می‌کند، هیدراته نگه‌داشتنش، بسیار مهم است. نوشیدن آب در فواصل منظم به مقابله با سرماخوردگی معمولی و کاهش التهاب در گلو به همراه از بین بردن عفونت کمک می‌کند. مایعات دیگر به شکل سوپ گرم و آبمیوه تازه نیز برای جبران انرژی ازدست‌رفته بدن، مفیدند.

۶. قرقره بانمک: یک لیوان آب گرم با یک قاشق چای‌خوری نمک برای کاهش گلودرد، مفید می‌باشد. از کودکتان بخواهید که روزی دو بار با آب‌نمک، قرقره کند. آب‌شور به تسکین درد کمک می‌کند.

۷. شیر زردچوبه‌ای: به علت خواص ضدعفونی‌کننده زردچوبه، برای درمان عفونت‌های ویروسی مانند سرفه و سرماخوردگی از آن، استفاده می‌شود. پودر زردچوبه را به یک لیوان شیر گرم اضافه کنید و از کودکتان بخواهید که هر شب، آن را بنوشد. این مخلوط فوراً گلودرد و آبریزش بینی را تسکین می‌دهد. به علت آنکه شیر، منبع غنی از کلسیم است، انرژی موردنیاز کودکتان را نیز فراهم می‌کند.

فیلترها
Sort
display