جستجو

اخبار

۷ روغن مناسب برای پوست‌های آسیب‌دیده (بخش۱)

شنبه, 22 فروردین,1394

این روغن‌ها می‌توانند باعث جوان شدن دوباره‌ی پوست شما شوند. ۷ روغنی که می‌توانید وارد لوازم‌آرایشی خود کنید.

روغن آفتاب‌گردان

تخم آفتاب‌گردان، دارای طعم لذیذی است اما به‌غیراز این، گل‌های آفتاب‌گردان به خاطر بافتی نرم، حاوی روغن نیز می‌باشند. از این روغن می‌توان به‌عنوان مرطوب‌کننده استفاده کرد.

روغن کنجد

درگذشته از روغن کنجد به‌عنوان روغن ماساژ استفاده می‌شد زیرا باعث گرم شدن و سم‌زدایی از بدن می‌گردد.این روغن باعث بهبود ترک‌های موجود بر روی آرنج و پاشنه‌ی پا می‌شود.

روغن نارگیل

ما همگی شاهد تبلیغ‌هایی بوده‌ایم که خانم‌ها به دلیل استفاده از روغن نارگیل، دارای موهایی بلند و خوش‌حالت هستند.اما این روغن برای پوست هم می‌تواند مفید باشد. روغن نارگیل موجب مرطوب شدن پوست و مو می‌گردد. از روغن نارگیل می‌توانید به‌عنوان یک ماده‌ی درمانی برای درخشندگی، لطافت پوست دست و یا به‌عنوان جایگزین طبیعی کرم اصلاح استفاده کنید. این روغن می‌تواند باعث افزایش سرعت بهبود زخم‌ها، همچنین باعث کاهش از دست دادن آب در هنگام خشکی پوست شود.

روغن‌زیتون

صحبت از روغن‌زیتون ممکن است که شما به یاد غذاهای ایتالیایی بیاندازد اما به‌غیراز غذا، روغن‌زیتون قرن‌هاست که برای تمیز کردن و محافظت از پوست مورداستفاده قرار می‌گیرد. می‌توانید از روغن‌زیتون به‌عنوان مرطوب‌کننده استفاده کنید (روغن را مستقیم روی پوست خود قرار دهید) همچنین می‌توانید از این روغن، ماسک مو و صورت تهیه کنید (باعث ایجاد بافتی لطیف و درخشنده خواهد شد).

فیلترها
Sort
display