جستجو

اخبار

۷ روغن مناسب برای پوست‌های آسیب‌دیده (بخش۲)

پنجشنبه, 27 فروردین,1394

روغن بادام
از روغن بادام می‌توانید به‌عنوان یک مرطوب‌کننده و نرم‌کننده مو استفاده کنید. روغن بادام را باکمی عسل و آب‌لیمو مخلوط کرده و ماسکی را تهیه کنید. استفاده از این ماسک باعث از بین رفتن چروک‌های صورت شما خواهد شد. از روغن بادام می‌توانید به‌عنوان یک مرطوب‌کننده‌ی سریع استفاده نمایید. نکته: ماسکی را که تهیه کردید، ۲۰ دقیقه روی پوست خود قرار داده سپس آن را بشویید.
روغن گل رز
گل رز به‌غیراز رایحه‌ی خوشی که دارد، ترکیب شدن آن با سایر مواد بیولوژیکی می‌تواند اثرات مفید بسیاری را داشته باشد. به‌عنوان‌مثال این روغن، اثر مرطوب‌کنندگی بسیاری را روی پوست دارد اما برای پوست‌های چرب هم می‌تواند مفید باشد. روغن گل رز می‌تواند باعث محکم‌تر شدن بافت پوست و همچنین باز شدن روزنه‌ها و چرب شدن پوست شود. این روغن خاصیت آنتی باکتریایی نیز دارد و باعث درمان عفونت‌ها و آکنه‌های روی صورت می‌گردد. از روغن گل رز برای بهبود قسمت‌های تخریب‌شده‌ی و آفتاب‌سوخته پوست نیز می‌توان استفاده کرد زیرا دارای اثر خنک‌کنندگی است.
روغن دانه‌ی انگور
ازآنجایی‌که حاوی امگا۶ بالایی است، روغن دانه‌ی انگور برای درمان آکنه و سایر مشکلات پوستی مناسب است. روغن دانه‌ی انگور حاوی آنتی‌اکسیدان، ویتامین E، امگا ۳-۶-۹ و ضدالتهاب می‌باشد. این روغن باعث محکم‌تر شدن بافت‌های پوست و همچنین مرطوب شدن آن می‌گردد. از این روغن می‌توانید برای پاک کردن مواد آرایشی و آب‌رسانی به پوست خود استفاده کنید.

 

منبع

 

فیلترها
Sort
display