جستجو

اخبار

10 عادت بد که روی چهره تأثیر می‌گذارند

یکشنبه, 23 آذر,1393

نگاهی به آینه بیندازید، ازآنچه می‌بینید کاملاً راضی هستید یا دوست دارید آن را بهبود دهید؟ ما معمولاً همه تقصیرها بر بالا رفتن سن یا موارد دیگر می‌اندازیم اما به این نکته توجه نمی‌کنیم که بسیاری از عادات بد ما می‌تواند روی چهره‌مان تأثیر داشته باشد. این عادت‌های بد را بشناسیم و سعی کنیم آن‌ها را ترک کنیم:


1- کندن پوست لب
زبان زدن مدام به لب یا جویدن پوست آن باعث خشکی بیشتر می‌شود. همین باعث می‌شود بازهم شما به لب‌ها زبان بزنید یا پوست آن را بکنید. این مشکل را به‌راحتی با خریدن یک بوم لب می‌توانید حل کنید، تا رطوبت را به لب‌ها بازگرداند.
2- بی‌توجهی به آفتاب
پوست خشک مستعد چین‌وچروک است. هیچ‌کس نمی‌خواهد از سنی که دارد بیشتر به نظر برسد. تمامی ما باید از ضد آفتاب استفاده کنیم و بدون آن از خانه بیرون نرویم. همه ما تابستان را دوست داریم و پوست برنز ممکن است جذاب به نظر برسد، اما فراموش نکنید که اشعه آفتاب بسیار مضر است و بر چهره‌ی شما تأثیر بد خواهد گذاشت.
3- ترکاندن جوش‌ها
هیچ‌کس نیست که تا حالا ترکاندن حداقل یک جوش را امتحان نکرده باشد. اما این کار نیز یکی از عاداتی است که باید ترک شود. فشار دادن جوش یکی از بدترین کارهایی است که می‌توانید باپوستتان انجام دهید. این کار ممکن است منجر به خراشیده شدن یا عفونت شود. بهترین راه برای جلوگیری از پخش شدن آلودگی شستن روزانه محل جوش است. از محلول‌های آنتی‌باکتریال استفاده کنید و تا زمانی که پوستتان بهبود پیدا کند از آرایش درروی آن نقطه خودداری کنید.
4- شانه کردن موی خیس
موی خیس را بلافاصله بعد از شستن نباید شانه کرد. اگر خیلی عجله دارید و نمی‌توانید صبر کنید موها خشک شوند از سشوار استفاده کنید، اما دمای آن نباید خیلی بالا باشد. دمای گرم یا خنک برای این کار مناسب است. در هنگام سشوار به‌آرامی موها را شانه کنید.
5- سفت بستن موها
با محکم کشیدن و بستن مداوم موها باعث ریزش آن می‌شوید. در طول زمان ریشه موها و فولیکول‌های آن ضعیف می‌شوند و شما متوجه خواهید شد که موهایتان ضخامت سابق را ندارند. در برخی موارد این کم شدن و ریزش موها دائمی است. برای جلوگیری از این مسئله به موهایتان استراحت بدهید.
6- برداشتن موهای زیرپوستی
اگر موی زیرپوستی دارید می‌دانید چه مشکلاتی به دنبال دارد. ظاهری ناخوشایند و خارش. اما برداشتن آن با موچین مشکلات بیشتری به همراه خواهد داشت، ازجمله زخم، کبودی، عفونت. کاری که باید انجام دهید این است که از کرم لایه‌بردار استفاده کنید و بعد از آن‌که مو از زیرپوست بیرون آمد آن را با موچین بردارید.
7- پاک نکردن آرایش
گاهی با آرایش به خواب می‌روید؟ جای تعجب نیست که آنچه فردایش در آینه می‌بینید برایتان ناخوشایند است. قبل از خواب همیشه برای پاک کردن منافذ و تنفس پوست آرایشتان را پاک‌کنید. هرچقدر هم خسته باشید می‌توانید دو دقیقه وقت صرف این کارکنید.
8- ابزار آرایشی آلوده

فرچه‌ها و اسفنج‌ها و دیگر ابزار آرایشی باید تمیز باشند. زیرا در آن‌ها گرد و خاک، سلول‌های مرده و محصولات آرایشی خشک‌شده باقی می‌ماند. اگر آن‌ها تمیز نکنید یکی از منابع اصلی جوش یا حساسیت بشمار می‌آیند. ابزار آرایشی قدیمی‌تان را عوض کنید تا به‌آسانی از این مشکل جلوگیری کنید.

9- جویدن ناخن
این یکی از بدترین عادات است. علاوه بر این‌که ظاهر خوشی ندارد برای سلامتی نیز مضر است. در طول روز به صدها چیز دست می‌زنیم و تمام آلودگی و باکتری زیر ناخن‌ها جمع می‌شود و بعد همان‌ها را می‌خوریم. ازنظر زیبای نیز چه کسی ناخن‌هایی با ظاهر جویده شده و نامنظم دوست دارد؟ به‌جای آن آدامس بجوید یا از لاک‌های بدطعم استفاده کنید.

10- رژیم غذایی سرسختانه
رژیم‌های سنگین تأثیر بدی روی ظاهر شما خواهند داشت. آنچه شما از دست می‌دهید صرفاً چربی نیست. شما عضله‌هایتان را نیز از دست می‌دهید. بعلاوه، سوخت‌وساز بدن کند می‌شود، ویتامین‌ها و مواد معدنی در بدن کم می‌شوند و پوست و مو و ناخن‌ها دچار مشکل می‌شوند. بجای اینکه گرسنگی بکشید یک منوی غذایی سالم، شامل میوه و سبزی‌ها برای خود در نظر بگیرید و ورزش کنید. درنتیجه بدنی سالم و زیبا خواهید داشت.

فیلترها
Sort
display