جستجو

اخبار

15 راهکار برای نگهداری بهتر از موها (قسمت دوم)

چهار شنبه, 17 دی,1393

 

8- باور قدیمی و غلطی وجود دارد مبنی بر اینکه شب‌ها قبل از خواب هزار بار موهایتان را برس بکشید. مطمئناً این کار باعث ریزش موهایتان خواهد شد. البته ریزش بین 50 تا 100 عدد تار مو در روز طبیعی است اما مطمئن باشید هزار بار برس کردن موها این تعداد را بالاتر خواهد برد و به ریشه موهای شما آسیب خواهد رساند.
9- بستن و بافتن موها شاید خیلی هم شیک و زیبا باشد اما اگر آن‌ها را محکم ببافید یا ببندید مطمئناً به ریشه موی سر خود آسیب خواهید رساند و همچنین باعث ترشح بیشتر چربی از کف سر و چرب شدن بیش‌ازحد و سریع‌تر موهایتان خواهد شد.
10- با بالاتر رفتن سن موها قدرت خود را از دست می‌دهند، اگر کم‌کم حضور موهای سفید را در سر خود احساس می‌کنید سعی کنید تا از رنگ‌های قوی که مو را ضعیف می‌کنند استفاده نکنید و از رنگ‌های ملایم‌تر استفاده نمایید.
11- برای کسانی که فر موهای آن‌ها زیاد است باید بگوییم که سرمای زمستان به موهای آن‌ها بیشتر از دیگر انواع مو لطمه وارد می‌کند و باعث خشک شدن آن‌ها می‌شود، پس اگر موهای فرفری دارید بهتر است آرام‌تر و با یک برس نرم‌تر موهایتان را شانه بزنید تا باعث شکستگی تارهای مویتان نشوید.
12- اگر تصمیم دارید رنگ موهایتان را خیلی زیاد تغیر دهید، به‌طور مثال از مشکی به سمت بلوند و یا برعکس کنید، بهتر است این کار را طی چند مرحله یک‌ماهه انجام دهید، از مشکی به بلوطی از بلوطی به کاراملی و یا زیتونی و سپس آن‌ها را بلوند کنید و اجازه دهید تا پس از هر مرحله رنگ کردن مو به‌سلامت خود بازگردد.
13- آفتاب همان میزان که به پوست شما لطمه میزند به موهایتان نیز لطمه وارد می‌کند. سعی کنید یک اسپری مخصوص مو که ضد آفتاب دارد تهیه کنید و در روزهای آفتابی به موهایتان بزنید تا بتوانید از آن‌ها در برابر اشعه‌های مضر خورشید و خشک شدن محافظت کنید.
14- پیش از شنا کردن در استخر حتماً موهایتان را زیر دوش آب به‌خوبی خیس کنید زیرا کلر موجود در آب به‌شدت برای موهایتان مضر است اما اگر موهای شما از آب اشباع باشند کلر نمی‌تواند به موهایتان برسد و جذب مو نخواهد شد، پس ابتدا دوش بگیرید و موهایتان را کامل خیس کنید و سپس از کلاه شنا استفاده نمایید.
15- اگر می‌بینید موهایتان آسیب‌پذیر شده‌اند، می‌شکنند و یا می‌ریزند، بهتر است مدت یک هفته تا 10 روز پس از حمام کردن، کاری به کارشان نداشته باشید، نه کاملاً خشک‌کنید، نه سشوار بکشید، نه حالت بدهید و نه از مواد حالت‌دهنده بر روی آن‌ها استفاده کنید. آن‌ها را خیلی نرم با حوله خشک‌کنید و اجازه دهید تا به‌صورت طبیعی خشک شوند. مطمئناً ظاهر طبیعی موهایتان هم زیبا خواهند بود.

فیلترها
Sort
display