جستجو

اخبار

5 اشتباه در سایه زدن

چهار شنبه, 19 آذر,1393

1- فرچه‌هایی با سر اسفنجی
در بسیاری از سایه‌هایی که خریداری می‌کنیم فرچه کوچکی برای زدن سایه قرار دارد که سر آن از اسفنج است. این اسفنج باعث می‌شود حجم زیادی از سایه به آن بچسبد و بعد خیلی به‌سختی پخش می‌شود. همیشه فرچه‌ی مناسبی برای سایه زدن داشته باشید و مواظب فرچه‌های نامناسب درون جعبه‌ها باشید.
2- محو نکردن سایه
سایه چشم همیشه باید پخش، و گوشه‌های آن به‌خوبی محو شود. اگر کناره‌های سایه خطوط مشخص داشته باشند کاملاً نازیبا به نظرخواهید رسید. برای محو کردن سایه از فرچه‌های مویی استفاده کنید.
3- زدن زیرساز چشمی قبل از آرایش چشم
آیا شما زیرساز چشمی را قبل از آرایش چشم می‌زنید؟ قاعده درست این است که آن را به بعد از آرایش چشم موکول کنید، چراکه ممکن است کمی از پودر سایه پایین بریزد و به زیر چشم بچسبد، در این صورت نمی‌توانید آن را به‌راحتی پاک‌کنید. پس زیرساز چشمی را بعد از اینکه سایه زدید و آن را محو کردید بزنید.
4- زیادی زدن سایه زیر چشم
وقتی زیر چشم را سایه می‌زنید باید توجه داشته باشید که آن را چسبیده به خط مژه نگه‌دارید. زیاد زدن سایه در زیر چشم باعث می‌شود چشم‌ها متمایل به سمت پایین به نظر بیایند و چهره‌ای خسته به شما می‌دهد.
5- هماهنگ کردن رنگ سایه با رنگ چشم
آیا کسانی که چشمشان به رنگ آبی است با سایه آبی زیباتر می‌شوند؟ خیر! از آنجایی که رنگ چشم یکدست نیست، ولی رنگ سایه آبی خالص است باعث می‌شود آبی چشم کمتر به نظر بیاید و از زیبایی چشم می‌کاهد. همیشه سایه را رنگی متضاد رنگ چشمتان انتخاب کنید. مثلاً چشمان آبی با سایه‌ای از طیف زرد، مثل طلایی قشنگ‌تر می‌شوند و چشم‌سبز با سایه‌ای از طیف بنفش، مثل بادمجانی، بهتر جلوه می‌کند.

فیلترها
Sort
display