جستجو

اخبار

6 اشتباه رایج در براشینگ مو

سه شنبه, 29 مهر,1393

هر بار که ما با مشکلات مو مواجه می‌شویم، فارغ از نوع مشکل به وجود آمده اعم از خشکی، شکنندگی، چربی و ... به‌سرعت به فکر تعویض لوازم مرتبط با مو مانند شامپو، نرم‌کننده، حالت‌دهنده‌ها و حتی نوع سشوار کردن یا اتو کردن و یا فر کردن موی خود هستیم. اما شاید مشکل اصلی طریقه شانه کشیدن و براشینگ ما باشد. پس ما در این مطلب اشتباهات رایج در مسئله شانه کردن برس کشیدن و براشینگ را برای شما بازگو می‌کنیم تا اگر شما نیز مرتکب این اشتباهات می‌شوید، از آن مطلع شده و آن‌ها را تکرار نکنید تا صدمه بیشتری به موهایتان وارد نشود.

این اشتباهات متشکل هستند از:

  • برس کشیدن مو از ریشه

محل آغاز براشینگ و شانه کردن خود را حداقل ۸ تا ۱۰ سانتیمتر از ریشه فاصله دهید

  • شانه کردن در زمان خیس بودن مو

مو در زمان خیس بودن حالت ارتجاعی دارد، در صورت شانه شدن و برس کشیدن، کشیده شده و در محل کشیدگی نازک می‌شود و پس از خشک شدن بسیار شکننده خواهد بود

  • استفاده از برس های تخت در زمان گره خوردگی

برس های تخت، قدرت بالاتری نسبت به برس های معمولی و گرد دارند، در هنگام گره خوردگی در صورت وارد شدن فشار بیش‌ازحد، موها را از ریشه جدا خواهد نمود. حتماً قبل از برس کردن از اسپری، لوسیون یا کرم مناسب موی خود استفاده کنید و با برس گرد، گره‌های ایجاد شده را باز کنید.

  • برس کشیدن بیش‌ازحد

زمانی که موهایتان را شانه می‌کنید، تنها تلاش کنید که گره‌ها را باز کنید و پس از باز شدن همه آن‌ها دیگر به این کار ادامه ندهید

  • استفاده از برس نامناسب

انواع مختلفی از برس و شانه را با تراکم‌ها و عرض‌های مختلف امتحان کنید تا شانه مناسب خود را پیدا کنید.

  • استفاده از شانه و برس آلوده

همان‌طور که هر هفته شُت ها و فرچه‌های آرایشی خود را می‌شوییم، برس و شانه خود را نیز باید هر هفته بشوییم، علاوه بر چربی و فیبرهای مو که در برس و شانه انباشته می‌شوند، معمولاً برس‌ها مدت‌زمان زیادی مرطوب باقی می‌مانند که این امر خود محل مناسبی را برای رشد باکتری‌های مضر محیا می‌کند. پس برس های خود را هر هفته شسته و تمیز کنیم.

فیلترها
Sort
display