جستجو

اخبار

8 توصیه برای جلوگیری از پیری پوست دست

شنبه, 15 آذر,1393

اگر تفکر شما نسبت به مراقبت پوستی، به صورت و گردن محدود می‌شود، باید بدانید که دست‌ها زودتر ازآنچه فکرش را بکنید دچار نشانه‌های سالخوردگی پوست می‌شوند. با رعایت بهترین ترفندهای مراقبت از دست، می‌توانید تفاوتی بزرگ در این وضعیت ایجاد کنید و تمامی این نشانه‌ها را به تعویق بیندازید.


1- زود شروع کنید
اگر مراقبت از پوست دست را در سنین بیست‌سالگی شروع نکنید در سی‌سالگی پشیمان خواهید شد.
2- مرطوب کردن صحیح
یکی از مفیدترین توصیه‌های برای پوست دست، مرطوب کردن آن است. حتی اگر پوست چربی‌دارید، دست‌هایتان معمولاً در طبقه‌بندی پوست خشک قرار می‌گیرند. هر شب قبل از خواب به دست‌ها مرطوب‌کننده بزنید . بهتر است مرطوب‌کننده شما حاوی گلیسیرین و سرامید باشد.
3- از ضد آفتاب استفاده کنید
اگر می‌خواهید از لک‌های پوستی اجتناب کنید، محافظت در برابر UV بسیار مهم است. از کرمی که دارای SPF15 به بالا باشد استفاده کنید. همچنین اگر در سالنی مانیکور می‌کنید که دارای لامپ‌های UV هستند حتماً از ضد آفتاب استفاده کنید.
4- دستکش دست کنید
وقتی دستتان در تماس با مواد شیمیایی قرار می‌گیرد، از مایع ظرف‌شویی گرفته تا دیگر شوینده‌ها، حتماً از دستکش استفاده کنید. این مواد شیمیایی چربی طبیعی پوست را گرفته و باعث می‌شوند پوست در معرض اشعه UV یا آب داغ مقاومت خود را از دست بدهد.
5- از آنتی‌اکسیدان‌ها استفاده کنید
سرم‌ها و یا لوسیون‌هایی که دارای آنتی‌اکسیدان هستند می‌توانند از دستان شما محافظت کنند. ویتامین سی یکی از بهترین آنتی‌اکسیدان‌ها است.
6- رتینول
رتینول برای سن بالای سی سال است. اما نه تنها برای صورت بلکه برای دست‌ها استفاده از کرم‌های دارای رتینول قبل از خواب توصیه می‌شود اما در طول روز هم می‌توانید از آن استفاده کنید و روی آن ضد آفتاب بزنید.
7- پپتید ها را فراموش نکنید
اگر شما دارای هیکل خوش فرمی هستید و از آن لذت می‌برید، بدانید که در عوض دست‌های شما دارای چربی کمی هستند. اما این اثر در سنین 40سالگی، وقتی‌که رگ‌ها بیشتر آشکار می‌شوند، ظاهر می‌شود. رتینول باعث می‌شود کلاژن ترشح شود و رگ‌ها محو شوند، اما پپتید ماده‌ی کلیدی و مؤثر برای زمانی است که رگ‌ها خیلی هویدا شده‌اند.
8- لیزر
اگر تمامی توصیه‌های ضد پیری پوست را برای دستتان امتحان کرده‌اید و هنوز راضی نیستید، می‌توانید از درمان لیزری استفاده کنید تا هم لک‌های پوست دست درمان شود و هم ظاهری زیباتر به خود بگیرد.

فیلترها
Sort
display